Z Braniewa do Olsztyna. Policyjny awans komendanta

  • 23.06.2017, 08:00
  • Wojciech Andrearczyk
Z Braniewa do Olsztyna. Policyjny awans komendanta KMP w Elblągu
Podinsp. Edward Szydłowski, dotychczasowy komendant powiatowy Policji w Braniewie, został pełniącym obowiązki I zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Do momentu wybrania nowego szefa braniewskiej Policji, pełniącym obowiązki komendanta powiatowego jest dotychczasowy zastępca podinsp. Szydłowskiego — nadkom. Krzysztof Pytlarczyk.

 

Podinsp. Edward Szydłowski służył w braniewskiej jednostce od nieco ponad roku (od 1 czerwca 2016 r.).

Nowy komendant braniewskiej policji. Z Elbląga

Przyszedł tutaj z Elbląga, gdzie był zastępcą komendanta miejskiego Policji w Elblągu.

Ceni sobie dobrą współpracę z ludźmi

Podinsp. Szydłowski zastąpił w Braniewie insp. Grzegorza Sieńskiego, który przeszedł na emeryturę.

Zaskakująca decyzja. Komendant Policji odchodzi na emeryturę

Insp. Sieński przekonywał, że rozważał tę decyzję już wcześniej. Jednak w ocenie jego podwładnych to efekt „czystek w Policji”

Pożegnał się ze służbą. Bo był w milicji?

Przez trzy miesiące podinsp. Szydłowski był „pełniącym obowiązki”. 5 września 2016 r. otrzymał rozkaz o objęciu stanowiska komendanta.

Komendant Policji już bez „p.o.”

Od początku służby w braniewskiej jednostce nowy komendant zapewniał, że dołoży wszelkich starań, by wszystkim mieszkańcom powiatu braniewskiego zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa. Jak sam podkreślał, niezwykle ceni sobie dobrą współpracę z ludźmi i zależy mu na tym, aby w komendzie panowała przyjazna atmosfera.

 

 

Podinsp. Edward Szydłowski ma 47 lat. Do Policji wstąpił w 1991 r. Swoją zawodową karierę rozpoczynał w Elblągu, a następnie kontynuował ją w Pasłęku, gdzie w latach 2006-2015 r. był komendantem Komisariatu Policji. We wrześniu 2015 r. decyzją komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie podinsp. Szydłowski powołany został na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego Policji w Elblągu. Od 1 czerwca 2016 r. był p.o. komendanta powiatowego Policji w Braniewie. Komendantem KPP w Braniewie został 5 września 2016 r.
Za swoje zasługi podinsp. Edward Szydłowski odznaczony został w 2011 r. brązową odznaka „Zasłużony Policjant”.
Podinsp. Szydłowski jest żonaty, ma dwoje dzieci (córka 23 lata i syn 19 lat). Jego hobby to sport i turystyka. W wolnym czasie gra w piłkę nożną. Od urodzenia mieszka w Pasłęku.

 

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe