Powiat Braniewski z dofinansowaniem remontu drogi

  • 05.04.2017, 10:32
  • Wojciech Andrearczyk
Powiat Braniewski z dofinansowaniem remontu drogi Kamil Olszewski / Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Niemal 620 tys. złotych — na taką kwotę opiewa dofinansowanie remontu drogi w Żelaznej Górze, na odcinku z Gronowa do Górowa Iławeckiego.

Starosta braniewski Leszek Dziąg, wicestarosta Artur Mieczaniec i skarbnik powiatu Grażyna Michalec podpisali w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie umowę z wojewodą Arturem Chojeckim na dofinansowanie remontu drogi w Żelaznej Górze.

Umowa została zawarta w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Jej wartość to niemal 620 tys. złotych.

— Dzięki tym inwestycjom gminy mają szansę poprawić zaniedbania infrastrukturalne — powiedział wojewoda Artur Chojecki, dziękując samorządom za zaangażowanie w realizację drogowych inwestycji w województwie.

Przypomnijmy: do końca lipca tego roku wyremontowany zostanie odcinek drogi w Żelaznej Górze. To fragment większej całości — drogi powiatowej wiodącej z Gronowa do Górowa Iławeckiego.
Już 16 lutego Zarząd Dróg Powiatowych w Braniewie podpisał umowę z wykonawcą robót. Jest nim Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe TUGA Sp. z o.o. z Nowego Dworu Gdańskiego.
Całkowity koszt przebudowy niemal półkilometrowego odcinka drogi wyniesie ponad 1,2 mln złotych. W tym połowa to dofinansowanie z budżetu państwa, zaś 145 tys. złotych pochodzi z budżetu Gminy Braniewo. Resztę pieniędzy wykłada Powiat Braniewski.

 

WIĘCEJ: Lepsza droga wzdłuż granicy

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe