Wyłowiono ciało z rzeki Pasłęki

  • 11.12.2016, 15:02 (aktualizacja 11.12.2016, 17:07)
  • Wojciech Andrearczyk
Wyłowiono ciało z rzeki Pasłęki Wojciech Andrearczyk
Funkcjonariusze poduszkowca z Morskiego Oddziału Straży Granicznej znaleźli w rzece Pasłęce zwłoki mężczyzny. O pływającym ciele poinformował ich żeglarz.

— Ciało znaleziono w niedzielę, 11 grudnia, około godz. 12.00 — mówi kpt. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta MOSG w Gdańsku. — Zwłoki znajdowały się w rzece Pasłęce.


— Natrafił na nie żeglarz, który poinformował o zwłokach funkcjonariuszy Straży Granicznej — mówi mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. — Na miejsce udali się strażacy z braniewskiej komendy, którzy wyciągnęli zwłoki na brzeg rzeki.

Na miejscu pracowali także policjanci z braniewskiej dochodzeniówki. Nie mają oni wątpliwości, że to zwłoki zaginionego Huberta Ż.

— W tej sprawie prowadzone będą dalsze czynności, ale już w tej chwili możemy potwierdzić, że to najprawdopodobniej zaginiony braniewianin — mówi podinsp. Anna Kos, wz. rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

 

Przypomnijmy: 36-letni Hubert Ż. wyszedł z domu 28 października tego roku. Mężczyzna po raz ostatni był widziany w nocy 29 października, gdy wychodził z jednego z braniewskich lokali. Od tamtej pory ślad po nim zaginął. Poszukiwania mężczyzny prowadzili strażacy, nurkowie, a także policjanci z psem przeszkolonym do wykrywania zwłok.

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mu wujek
mu wujek 16.12.2016, 21:34
Szkoda ):????????????
Nebuchadneazar
Nebuchadneazar 13.12.2016, 21:38
nie jestem wprawnym jasnowidzem, choć wiele już przewidziałem..,, nie chejtujcie mnie.., to nie wiele w tym pomoże.., moja pierwsza wizja od razu dotyczyła się wody, chociaż miejsce stale się powtarzało., okolice rzeki koło browaru.., on nie był tam sam, dobiegł tam., wcześniej powiedział coś czego nie powinien powiedzieć.., jeden z nich nadal spogląda się temu miejscu niemal codziennie.., wspomóżcie rodzinę i módlcie się za zmarłego..,
Zażenowany obywatel
Zażenowany obywatel 12.12.2016, 23:51
A moze zwrócmy uwage na prace naszych sluzb, poszukiwania jak zawsze z wielkim hukiem przez pare dni. Potem odnajduje zwloki przypadkowa osoba. Czy teren rzeki w okolicach Nowej Pasleki nie kontroluje codziennie SG? Czy policja nie powinna obserwowac linii brzegowej skoro miala dowody ze cialo moze znajdowac sie w wodzie po znalezieniu telefonu w poblizu rzeki? Dlaczego kobieta czeka miesiac na wiadomosc o smierci meza, dostajac prezent gwiazdkowy pod choinke (zakladam, ze wydanie ciala troche potrwa) gdzie mozna bylo to rozwiazac szybciej?
pogranicznik
pogranicznik 13.12.2016, 09:32
Ciało mogło zaczepić się o dziesiątki konarów, które znajdują się w rzece. Nigdy nie wiadomo, kiedy wypłynie. Rzeka ma długość 7-8 kilometrów.
Do braniewo
Do braniewo 12.12.2016, 17:46
W artykule masz odpowiedz na swoje pytanie. Ale jesli czytasz artykuł po lepkach albo wcale, to pozniej są takie glupie pytania.
braniewo
braniewo 11.12.2016, 21:07
wiadomo juz czy to ten hubert??
?
? 11.12.2016, 16:49
A na innych portalach, że znalazł żeglarz przepływający, a tutaj, że SG. więc o co tu chodzi ?
Podpis
Podpis 11.12.2016, 18:58
To jest akurat najmniejszy problem.
?
? 11.12.2016, 23:23
najmniejszy problem to Ty pajacu !!!
pogranicznik
pogranicznik 12.12.2016, 09:28
Czy to ważne, kto znalazł? Co, tak zależy żeglarzowi na sławie? Dumny będzie, bo trupa namierzył? Pierwszą służbą na miejscu była SG i to oni znaleźli ciało. Po informacji od żeglarza. Koniec, kropka!
Braniewianka
Braniewianka 12.12.2016, 23:42
Myślę, że tu nie chodzi o sławę, tylko po prostu o nierzetelne informacje, jakie prasa nam dostarcza i zwrócenie głównie na to uwagi. Zbyt pochopna ocena człowieka - ''pograniczniku''
pogranicznik
pogranicznik 13.12.2016, 09:30
Nierzetelne? A jakie to ma znaczenie, kto go znalazł?! Napisałem Ci już - służbą, która zgłosiła ciało, była SG. I to jest główne źródło. To, czy wskażą oni rzeczywistą osobę, zależy tylko od nich. Przypominam Ci, że taka osoba to świadek i czasami lepiej nie zdradzać danych na jej temat!
do pogranicznik
do pogranicznik 13.12.2016, 21:25
Podniecasz się widzę tą swoją funkcją jak byś nie wiadomo w jakiej formacji służył. Taka z was formacja, że nic nie możecie, ewentualnie pod....ić się nawzajem celem wykazania i otrzymania nagrody od komendanta. Do wszystkiego wzywacie policję, TAKA Z WAS FORMACJA !!!
PB
PB 11.12.2016, 17:03
Informacja została już uzupełniona. Ani SG, ani KPP nie poinformowała nas o żeglarzu.
r,doda
r,doda 11.12.2016, 16:40
teraz wiem że prasa kłamie sg znalazła chaaa bzdury
PB
PB 11.12.2016, 17:03
Informacja została już uzupełniona. Ani SG, ani KPP nie poinformowała nas o żeglarzu.
Ewar
Ewar 11.12.2016, 15:21
(*) oby znaleźli się sprawcy ..
lidka
lidka 11.12.2016, 16:07
Jacy sprawcy?!?!
aa
aa 12.12.2016, 14:47
sprawcy znaleziska buahah
Kolega