O prześladowaniach chrześcijan na całym świecie

  • 24.05.2017, 12:00
  • Inf. nadesłana
O prześladowaniach chrześcijan na całym świecie o. Wiesław Dudar SVD
Do 11 czerwca w Muzeum Misyjno-Etnograficznym Księży Werbistów w Pieniężnie można oglądać wystawę zatytułowaną „W służbie prześladowanym chrześcijanom”, użyczoną muzeum przez Open Doors Polska.

— Gdzie chrześcijanie cierpią największe prześladowania ze względu na swoją wiarę? Jak ja bym się zachował na ich miejscu? Kim jest naprawdę Jezus Chrystus, za wiarę, w którego chrześcijanie na świecie giną? Co Kościół na świecie może dać prześladowanym chrześcijanom, a czego może od nich się nauczyć? — mamy nadzieję, że te i inne pytania wykiełkują w głowach osób, gdy będą oglądać zdjęcia z wielu krajów świata, gdzie chrześcijanie płacą najwyższą cenę za swoją wiarę — mówi o. Wiesław Dudar SVD, komisarze wystawy. — Oglądając te zdjęcia i czytając historie bohaterów wiary uwiecznionych na tych zdjęciach, otwórzcie swoje umysły i przede wszystkim serca, ponieważ potrzeba nam współczucia, aby nie pozostać obojętnym na losy tych postaci.

Na wystawie znajdują się zdjęcia z różnych części globu: z Azji, Afryki, czy Bliskiego Wschodu. Wystawę można oglądać do  11 czerwca 2017 r. Komisarzem wystawy jest o. Wiesław Dudar SVD, a całość  przygotowała s. Hanna Lellek SspS.

 

 

Inf. nadesłana

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe