Braniewskie czołgi pojadą na Łotwę

  • 05.05.2017, 11:57
  • Źródło: elblag.net
Braniewskie czołgi pojadą na Łotwę 9BBKPanc.
Jak informuje portal elblag.net „na Łotwę pojedzie Polski Kontyngent Wojskowy w liczbie około 200 żołnierzy. Główną częścią będzie kompania czołgów PT-91 Twardy wydzielone z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Stefana Batorego”.

„Dokument o Polskim Kontyngencie Wojskowym podpisany przez prezydenta Andrzeja Dudę ma związek z szczytem NATO w Warszawie w lipcu 2016 roku. Ustalono tam, że NATO wyśle do Polski i państw bałtyckich cztery batalionowe grupy bojowe, liczące po ok. 1000 żołnierzy, którzy co kilka miesięcy będą podlegali rotacji.

Polacy wejdą w skład batalionowej grupy bojowej na Łotwie. Będą nimi głównie żołnierze 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w sile kompanii, a dokładnie kompanii czołgów PT-91 Twardy wydzielone z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa”.

 

WIĘCEJ: Prezydent Duda podpisał. Czołgi Twardy z Braniewa pojadą na Łotwę

 

 

 

Źródło: elblag.net

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
...
... 09.05.2017, 18:48
one nawet akumulatorów nie posiadają, a amunicja jest w Elblągu ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Major
Major 05.05.2017, 13:33
Te czołgi ogółem to powinni ten. Noo wysłać do bombasu, bo tam to sie te, ogółem zamieszki wydarzają codziennie i miliony ginie a nie co jakieś kurde ogółem problemy putinowe on chyba jakis nie wiem głupi jest chyba.
Braniewianin
Braniewianin 05.05.2017, 12:40
PT-91 hhahaha, porażka czołg z lat 70 zmodernizowany do 90 , szok... Rosjanie już posiadają czołgi 2 letnie T-14 a my dalej za murzynami....

Pozostałe