Profesjonalnie ugoszczą w hotelu

  • 13.04.2017, 18:00
  • Inf. prasowa SOSW w Braniewie
Profesjonalnie ugoszczą w hotelu Archiwum SOSW w Braniewie
Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie zajęli pierwsze miejsce w IV. Wojewódzkim Konkursie Hotelarskim „Najsprawniejszy w zawodzie – Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej”.

Konkurs odbył się w  Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa w Mrągowie. Wystartowało w nim pięć najlepszych drużyn z całego województwa, z klas zawodowych o kierunku pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Do każdego etapu uczniowie przystępowali zespołowo.
Etap pierwszy obejmował sprawdzenie umiejętności ucznia w zakresie uporządkowania hotelowego pokoju opuszczonego przez gościa.
— Zadaniem uczniów było zrobienie porządku, zgodnie z podaną instrukcją a następnie opisanie działania i wypełnienie odpowiednich druków — mówi Monika Kowiako, opiekunka uczniów startujących w konkursie.

Zadanie praktyczne było oceniane przez pracowników mrągowskiego hotelu, natomiast poprawność wypełnionego arkusza oceniali opiekunowie reprezentacji szkolnych, przestrzegając zasady „niesprawdzania testów swoich podopiecznych”.
W drugim etapie zawodnicy zmierzyli się z zadaniem praktycznym z obsługi konsumenta w restauracji hotelowej. Temat zadania brzmiał „Dookoła świata”.
— Uczestnicy przygotowywali nakrycie stołu oraz przykładowe menu nawiązujące do dowolnie wybranej kuchni świata — mówi Kowiako. — Oceniani byli przez szefa kuchni hotelu Mercure oraz menadżera sali.

Należy podkreślić, że uczniowie wykonywali zadania samodzielnie – opiekunowie grup nie mieli dostępu do  pomieszczeń, w których rywalizowały zespoły. A walka była bardzo emocjonująca.

Po zsumowaniu punktów uzyskanych w pierwszym i drugim etapie konkursu wyłoniono zwycięzców.
Pierwsze miejsce oraz nagrodę Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie za najlepszą pracę zespołową zdobyli uczniowie z SOSW w Braniewie pod kierunkiem Moniki Kowiako w składzie: Dominika Wiśniewska, Julita Patoka i Jakub Malarewicz.
Drugie miejsce przypadło uczniom z SOSW w Bartoszycach, zaś trzecie – gospodarzom z Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie.

 

Podziękowania
Uczestnicy konkursu serdecznie dziękują organizatorom za mile spędzony czas, Dorocie Wiśniewskiej – dyrektor SOSW za zorganizowanie wyjazdu na konkurs oraz tym, którzy pomogli w przygotowaniach dekoracji na stół: Aleksandrze Orysiak, Marzenie Sieniawskiej, Beacie Hrycyna, Aleksandrze Opalanko oraz Marzenie Boryczka.

 

Inf. prasowa SOSW w Braniewie

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe