Muzeum świętuje urodziny Kopernika

  • 19.02.2016, 10:00 (aktualizacja 17.03.2016, 15:52)
  • red.
Muzeum świętuje urodziny Kopernika
Kopernik — Kino — Kultura. Te trzy elementy składają się na dzisiejsze obchody 543. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika., które odbędą się dzisiaj w muzeum we Fromborku.

Fromborscy muzealnicy zapraszają na oprowadzanie po stałej wystawie „Mikołaj Kopernik — życie i dzieło”, które przebiegać będzie śladami interesujących eksponatów muzealnych oraz replik wykorzystanych w filmie „Kopernik” reż. Ewy i Czesława Petelskich z 1972 roku.
W trakcie oprowadzania zostanie także poruszony temat tła historycznego zaprezentowanego w filmie oraz sposobu sportretowania postaci Kopernika za pomocą języka filmowego.
W podsumowaniu, pod kopułą muzealnego planetarium, odbędzie się prezentacja filmu „Mikołaj Kopernik” Ewy i Czesława Petelskich.

Program obchodów (piątek, 19 lutego):
15.00 — oprowadzanie po wystawie „Mikołaj Kopernik — życie i dzieło”.
16.00 — pokaz filmu „Kopernik”, Ewy i Czesława Petelskich w planetarium.


Ilość miejsc w Planetarium ograniczona — 50 osób.
Opłata za seans – 1 zł.
Bilety do nabycia w kasie muzeum.
Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 55 244 00 83.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe