Muzeum we Fromborku wśród chętnie odwiedzanych

  • 07.12.2016, 18:30
  • Inf. prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie
Muzeum we Fromborku wśród chętnie odwiedzanych frombork.pl
Czasopismo o tematyce samorządowej „Wspólnota” opublikowało ranking muzeów w Polsce pod względem liczby ich odwiedzin. Na 6. miejscu uplasowało się muzeum we Fromborku.

W zestawieniu znalazły się placówki muzealne prowadzone przez województwa i miasta wojewódzkie, których oferta przyciągnęła najwięcej odwiedzających (opracowane na podstawie danych GUS z 2015 roku).

Wśród placówek regionalnych jest Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, jednostka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Instytucja, która uplasowała się na 6. miejscu w TOP 10, to zespół obiektów, we wnętrzach których prezentowane są cenne eksponaty, związane z dziejami Fromborka, sztuką sakralną, astronomią, nowożytną medycyną oraz sylwetką wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika.

Muzeum składa się z dwóch integralnych części — Wzgórza Katedralnego (od 1994 roku wpisanego na prestiżową listę Pomników Historii Prezydenta RP) oraz parku astronomicznego, rozbudowanego i oddanego dla publiczności w nowej odsłonie w sierpniu 2015 roku. Odwiedzenie parku pozwala zapoznać się z historią astronomii, obejrzeć zgromadzone instrumenty używane od XVI do XX wieku i spróbować za ich pomocą spojrzeć w niebo.

Bogata oferta muzeum sprawia, że liczba odwiedzających je wciąż rośnie — w 2015 r. odnotowało wizyty prawie 170 tysięcy zwiedzających.

Wyżej niż fromborska placówka w rankingu uplasowały się: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

 

ODWIEDŹ stronę internetową Muzeum Mikołaja Kopernika

 

 

Inf. prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe