Dyrektor TVP Historia pochodzi z Braniewa

  • 15.01.2016, 20:25 (aktualizacja 06.02.2016, 15:06)
  • Wojciech Andrearczyk
Dyrektor TVP Historia pochodzi z Braniewa
Tak jak informowaliśmy kilka dni temu — pochodzący z Braniewa Piotr Gursztyn został dyrektorem TVP Historia. Zastąpił on na tym stanowisku Tadeusza Doroszuka, który kierował stacją od 2009 r.

Jakie będą priorytety nowego dyrektora TVP Historia? O tym postaramy się napisać w najbliższym czasie.

Na razie Piotr Gursztyn zdradza sporo ze swoich planów na swoim koncie na Twitterze (https://twitter.com/PiotrGursztyn):

"to moja decyzja. zupełnie oczywista", "Już myślę o ramówce 1VIII-4X", "nominacja podpisana. koniec z publicystyką polit.", "rezygnuję prawie z wszystkiego. Superstacja to konkurencja, więc to oczywiste, ale też z rozmów w RDC [Radiu dla Ciebie]"


Piotr Gursztyn urodził się 13 października 1970 r. w Braniewie. Ukończył studia na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest dziennikarzem, publicystą tygodnika „Do Rzeczy”, współpracuje także z Radiem RDC, gdzie prowadzi rozmowy polityczne. Wcześniej pracował jako reporter Radia Plus, był też dziennikarzem TV Puls. Następnie był reporterem w Polsacie. Współpracował z „Frondą”. Pracował w „Dzienniku”, gdzie najpierw był szefem działu politycznego, a następnie zastępcą kierownika działu.

Wielu braniewianom jest znany jako miłośnik historii, opisujący dzieje miasta m.in. na łamach lokalnej gazety.

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe