Strażacy ćwiczyli w nowym budynku

  • 27.09.2016, 10:00
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Strażacy ćwiczyli w nowym budynku KP PSP w Braniewie
Strażacy przeprowadzili ćwiczenia w budynku w Żelaznej Górze, w którym mieści się otwarty niedawno Środowiskowy Dom Samopomocy. Z uwagi na przeznaczenie, charakter oraz lokalizację placówki były to ważne ćwiczenia.

Ćwiczenia odbyły się w ramach koncentracji gminnej jednostek ochotniczych straży pożarnych gminy Braniewo oraz przy udziale strażaków wojskowej i ochotniczej straży pożarnej w Braniewie.

Zadaniem strażaków uczestniczących w zmaganiach ratowniczych było dotarcie do źródła pożaru, przeszukanie silnie zadymionych pomieszczeń, odnalezienie i ewakuacja osób poszkodowanych, udzielenie pomocy medycznej.

Wykorzystano również autodrabinę, która stanowi wyposażenie jednostki OSP Lipowina.

Łącznie w ćwiczeniach uczestniczyło 30 strażaków z jednostek OSP Gronowo, Lipowina, Żelazna Góra, Braniewo oraz pojazd WSP.

Po ćwiczeniach strażacy zapoznali się z układem pomieszczeń w ŚDS oraz mogli skosztować przygotowanego posiłku.

Zmagania ratowników obserwowali: wójt Gminy Braniewo a jednocześnie prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Tomasz Sielicki, wiceprezes ZOP ZOSP RP dh Jerzy Welke, dyrekcja i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Żelaznej Górze, przedstawiciele UG w Braniewie.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe