Wypadek łodzi i beczki w wodzie. Strażackie ćwiczenia

  • 19.09.2016, 12:35
  • mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie
Wypadek łodzi i beczki w wodzie. Strażackie ćwiczenia KP PSP w Braniewie
Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej — w ramach doskonalenia zawodowego — przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego.

Ćwiczenia odbyły się na rzece Pasłęce, w pobliżu elektrowni wodnej w Braniewie.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że dwie osoby płynące łodzią znalazły się w wodzie. Dodatkowo do wody wpadły beczki z substancjami ropopochodnymi.

Jako pierwsi na miejscu ćwiczeń pojawili się strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Braniewie, którzy w zakresie podstawowym ratownictwa wodnego przystąpili do działań.
Strażacy z wykorzystaniem łodzi dotarli do jednej osoby, która znajdowała się na powierzchni wody oraz do beczek z substancjami ropopochodnymi.
Dodatkowo zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz udzielono pomocy medycznej jednej z osób.

Ze względu na charakter zdarzenia na miejsce skierowano strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego działającej przy Komendzie Miejskiej PSP w Elblągu.

Strażacy po ocenie miejsca zdarzenia przeprowadzili działania ratownicze w zakresie podstawowym (na powierzchni) i specjalistycznym (prace podwodne).
W trakcie działań odnaleziona została druga osoba znajdująca się na głębokości około 2 metrów oraz beczki z substancjami ropopochodnymi.

Przeprowadzone ćwiczenia to forma doskonalenia zawodowego strażaków oraz współpracy z członkami specjalistycznej grupy ratowniczej.
Ćwiczenia SGRW-N na zbiornikach otwartych przyczyniają się do podniesienia bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą, a w razie konieczności członkowie grupy podejmują dziania ratownicze w tym udzielają kwalifikowanej pierwszej pomocy.

 

mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (20)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe