Mały chłopiec, który kocha czołgi i wielkie wozy

  • 31.08.2016, 20:00
  • Marta Hajkowicz, 9BBKPanc.
Mały chłopiec, który kocha czołgi i wielkie wozy Archiwum 9BBKPanc.
Sven ma 7 lat. Od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Nie chodzi, nie mówi, ale — podobnie jak większość chłopców w jego wieku — uwielbia duże pojazdy.

Sven, jego siostra i rodzice odwiedzili 9. Braniewską Brygadę Kawalerii Pancernej. Gości po brygadzie  oprowadzał ppłk Sławomir Skwierczyński.
Żołnierze z brygady zafundowali mu przejażdżkę wozem bojowym Wojskowej Straży Pożarnej i czołgiem PT-91.

— On uwielbia duże pojazdy: kombajny, ciężarówki — mówi mama Svena. — To dla nas bardzo ważne, żeby syn mógł uczestniczyć w tego typu akcjach. On dużo rozumie, jest wrażliwy.

— Mimo, że Sven nie mógł nam tego powiedzieć, po jego minie było widać, że przejażdżka czołgiem PT-91 była dla niego radosnym przeżyciem — mówią żołnierze.

Sven mieszka w Toruniu. Przyjechał m.in. z młodszą siostrą, rodzicami. Ojciec Svena to archeolog Olaf Popkiewicz, współprowadzący telewizyjny program dokumentalny „Poszukiwacze Historii”.

I choć tym razem nie chodziło o nagrywanie kolejnego odcinka programu, to Olaf Popkiewicz nie wyklucza takiej możliwości.

— To wizyta zupełnie prywatna, ale cały czas myślę o tym, żeby jeden z odcinków naszego programu zrealizować w Braniewie — mówi Olaf Popkiewicz. — Jest tu kilka interesujących tematów, niewykluczone, że w końcu się tu pojawimy.

Pan Olaf sam dobrze zna tereny Braniewa i okolic, bo pochodzi z Mikoszewa.
— Kiedyś często tu przyjeżdżałem w poszukiwaniu „skarbów” — mówi.

Marta Hajkowicz, 9BBKPanc.

Zdjęcia (15)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomek N
Tomek N 11.05.2018, 15:21
Brawo za wielkie serce chlopaki.
Słowianin
Słowianin 21.04.2017, 20:36
Piękny gest. Żołnierze 9 BKPanc stanęli jak zwykle na wysokim poziomie. Pozdrawiam były żołnierz braniewskiego garnizonu.
Michał
Michał 01.09.2016, 10:47
Co to za imię Sven? Polskich imion już nie ma?
Tomek
Tomek 11.05.2018, 15:22
Zes sie cebuli nazarl czy co ? Cebularzu.
akwarium
akwarium 10.05.2018, 22:41
Typowy polaczek, jak nie ma do czego, to i do imienia dziecka się przy 3,14rydoli. Pies, jak nie ma co robić, to 8==D liże.
Lecz się na buty, zaściankowy kołku, bo na dekiel zdecydowanie za późno.
Cycek
Cycek 19.11.2019, 06:58
Dobrze gadata pany.
observatorus
observatorus 18.05.2020, 05:28
A moze nadac imie Five, tez fajne... .

Pozostałe