Dowódca z medalem od prezydenta

  • 19.08.2016, 20:00
  • Marta Hajkowicz, Agata Fiedorowicz z 9BBKPanc.
Dowódca z medalem od prezydenta ppor. Robert Suchy/CO MON
Płk Jacek Ostrowski, dowódca braniewskiej brygady, został odznaczony przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę.

Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył płk. Jacka Ostrowskiego, dowódcę 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, Wojskowym Krzyżem Zasługi.

Wojskowy Krzyż Zasługi to polskie odznaczenie przyznawane za zasługi żołnierzom Wojsk Lądowych i innych rodzajów Sił Zbrojnych. Jest jednym z odznaczeń wojskowych nadawanych w Polsce podczas pokoju. Wygląd odznaczenia bezpośrednio nawiązuje do wyglądu historycznego Medalu Wojska.

Wcześniej żołnierze i pracownicy cywilni 9BBKPanc. spotkali się na apelu z okazji zbliżającego się Święta Wojska Polskiego. W trakcie apelu wręczone zostały między innymi akty mianowania na kolejny stopień wojskowy oraz medale.
Apel zakończył się defiladą pododdziałów, a delegacja w składzie: mjr Jan Smalarz, st. sierż. Marcin Skubiszewski oraz st. sierż. Mirosław Kubik zapaliła znicz na grobie Grzegorza Szukiełojcia.

 

Marta Hajkowicz, Agata Fiedorowicz z 9BBKPanc.

Zdjęcia (49)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe