Posłowie przeciwni dofinansowaniu remontu kościoła

  • 02.02.2016, 14:27 (aktualizacja 06.02.2016, 15:05)
  • Wojciech Andrearczyk
Posłowie przeciwni dofinansowaniu remontu kościoła Rafał Zambrzycki
Nie będzie pieniędzy z budżetu państwa na remont spalonego kościoła w Braniewie. Przynajmniej — na razie. Poprawka dotycząca odbudowy światyni przepadła w sejmowym głosowaniu.

Skończyło się jak zawsze: na obietnicach. Tuż przed głosowaniem nad ustawą budżetową politycy PiS spotykali się w Braniewie z proboszczem parafii pw. św. Antoniego i lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości i obiecywali, że uda się dofinansować remont spalonego kościoła z budżetu państwa.

Tymczasem poprawkę dotyczącą wsparcia w odremontowaniu świątyni wnieśli pod obrady Sejmu posłowie... Platformy Obywatelskiej (zgłaszał ją poseł Janusz Cichoń).

— Niestety, w głosowaniu sejmowym przepadła wniesiona przez posłów PO poprawka dotycząca utworzenia nowej pozycji w rezerwie celowej na odbudowę po pożarze kościoła św. Antoniego w Braniewie — poinformował nas poseł Jacek Protas z PO. — Chodziło o przeznaczenie 1,5 mln złotych na ten cel.

Posłowie PiS nie poddają się jednak i nadal... obiecują. W rozmowie z Gazetą Wyborczą poseł Leonard Karsulski (PiS) zapewnił, że kościół otrzyma budżetowe wsparcie. „Osobiście o to zabiegałem i świątynia w Braniewie otrzyma środki z budżetu ministerstwa kultury, z puli przeznaczonej na odnowę zabytków” — przekonuje Krasulski.

Należy dodać, że Krasulski oczywiście głosował „za” przyjęciem ustawy budżetowej, z której wykreślono punkt dotyczący „Odbudowy po pożarze kościoła św. Antoniego w Braniewie”.

Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stan
Stan 27.02.2016, 05:24
A czemuz to ks.Rydzyk nie dolozy?! Moze juz dosc tego mamienia zyciem po smierci?! Czy w XXI w ludzie drugiej kategorii nadal beda urzadzac dostatnie zycie krukom w czrnych kieckach?! LUDZIE ! OPAMIETAJCIE SIE !

Pozostałe