Skatował psa. Jest prawomocny wyrok

  • 04.02.2016, 12:13 (aktualizacja 06.02.2016, 18:44)
  • Inf. OTOZ Animals w Braniewie
Skatował psa. Jest prawomocny wyrok OTOZ Animals w Braniewie
Trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 500 złotych na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Elblągu i zakaz posiadania zwierząt przez 3 lata — uprawomocnił się wyrok, jaki zapadł w sprawie mężczyzny, który skatował psa.

Trzy miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 500 złotych na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Elblągu i zakaz posiadania zwierząt przez 3 lata — uprawomocnił się wyrok, jaki zapadł w sprawie mężczyzny, który skatował psa.

Według sądu mężczyzna znęcał się nad zwierzęciem od połowy kwietnia do końca czerwca 2014 roku. „Świadomie zadawał mu ból, bijąc go ręką oraz kopiąc”.

W czerwcu 2014 r. Były mieszkaniec Braniewa przebywał u swojej konkubiny w Biedkowie Osadzie (gm. Frombork). Pies należał do nieobecnych w tym czasie w Polsce rodziców konkubiny.
W nocy z 29 na 30 czerwca 2014 roku „w bliżej nieokreślony sposób” pobił psa, w wyniku czego złamał zwierzęciu podudzie.

Zwierzę było w ogródku babci konkubiny, przywiązane do drzewa. Gdy sprawca maltretował półrocznego szczeniaka, pies nie miał nawet możliwości ucieczki. Oprawca prawdopodobnie kopał szczeniaka tak mocno, że doprowadził do złamania kości tylnej miednicznej — kości podudzia zwierzęcia.

Sąd Rejonowy w Braniewie uznał mężczyznę za winnego. Skazał go na karę 3 miesięcy więzienia (w zawieszeniu na trzy lata). Mężczyzna trafił pod dozór kuratora. Dodatkowo będzie musiał zapłacić 500 złotych nawiązki na rzecz TOZ w Elblągu. Skazany nie będzie mógł również przez najbliższe trzy lata posiadać zwierząt..

Przypomnijmy, że o sprawie tej informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku: Kopał tak mocno, że złamał mu kości

 

Inf. OTOZ Animals w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe