Mało brakowało, a zostałby potrącony przez ciężarówkę

  • 21.09.2022, 13:25 (aktualizacja 21.09.2022, 13:45)
  • Inf. prasowa KWP w Olsztynie
Pieszy na pasach i ciężarówka
loadingŁaduję odtwarzacz...
BRANIEWO. Pieszy, by uniknąć potrącenia przez pojazd ciężarowy, musiał uciekać z pasów. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

We wtorek około godz. 10:30 na ul. Gdańskiej w Braniewie pieszy, by uniknąć potrącenia przez pojazd ciężarowy, musiał uciekać z pasów. Kierowca odjechał z miejsca, ale bezkarnością nie cieszył się długo. Policjanci z wydziału wykroczeń bacznie sprawdzali ulice miasta i chwilę później dostrzegli auto i jego kierowcę. Za popełnione wykroczenie został ukarany 1500-złotowym mandatem oraz 15 punktami karnymi.

Parę minut później policjanci drogówki byli świadkami kolejnej niebezpiecznej sytuacji, tym razem na ul. Fromborskiej w Braniewie. Policjanci w oznakowanym radiowozie dostrzegli pieszego w pobliżu przejścia. Patrol zatrzymał się, by umożliwić przedostanie się mężczyźnie na drugą stronę jezdni. Zupełnie inaczej postąpiła kierująca, która zlekceważyła ten fakt i nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu. W ślad za nią ruszyli funkcjonariusze, którzy po chwili zatrzymali kobietę do kontroli drogowej. Za popełnione wykroczenie kierująca została ukarana 1500-złotowym mandatem oraz 15 punktami karnymi.

 

 


Gazeta w Braniewie i powiecie braniewskim –

– "NOWINY PÓŁNOCNE"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

Inf. prasowa KWP w Olsztynie

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Qwerty
Qwerty 23.09.2022, 11:26
Boleć zawsze będzie pieszego dlatego warto profilaktycznie rozglądnac się i ocenić z jaką prędkością zbliża się auto. Dwie strony powinny zachować czujność i włączyć myślenie
Gośc
Gośc 22.09.2022, 07:58
Piesi według nowych przepisów nie zwracają uwagi na jezdnię. Parę razy mi się zdarzyło, że pieszy idzie prosto chodnikiem i raptownie skręca na przejście. Czyli to jest wtargnięcie, kierowca nie jest w stanie tego przewidzieć. Przepisy te mogą zadziałać odwrotnie co do bezpieczeństwa na drodze, ponieważ pieszy ma takie prawo i idzie, ale czy każdy kierowca zdąży zareagować i zatrzymać się kiedy ktoś przecina ukosem przejście i czując się bezkarnym idzie bo ma takie prawo. Pieszy powinien przystanąć i kierowca jadący widzi i się zatrzymuje. Przepis powinien działać w obie strony, bo to co jest teraz to porażka.
Obywatel
Obywatel 21.09.2022, 16:58
Warto włączyć wyobraźnię. Prawo dla pieszych nie zwalnia z trzeźwości myślenia. Auto nie zatrzyma się natychmiast gdy my wejdziemy natychmiast z chodnika na jezdnię. Może warto pokazać materiał z takich wtargnięć że słuchawkami, telefonem czy kapturem na głowie. Włącz myślenie
Wungiel
Wungiel 21.09.2022, 18:07
Warto włączyć myślenie. Jesteś kierowcą? Zwolnij przed dojazdem do przejścia dla pieszych!
Jarek
Jarek 21.09.2022, 14:53
Pieszy bez wyobraźni -widząc jaki pojazd nadjeżdża. Zgodnie z regułą: zginę, ale mam pirszeństwo
Jane
Jane 21.09.2022, 16:28
Ale to kierowca (zawodowy kierowca) przyznał się do winy i przyjął mandat.

Pozostałe