Aż osiem par świętowało pięćdziesięciolecie! [ZDJĘCIA]

  • 21.09.2022, 12:29
  • Inf. prasowa UG w Braniewie
Aż osiem par świętowało pięćdziesięciolecie! [ZDJĘCIA] © Archiwum UG w Braniewie
GMINA BRANIEWO. W Spichlerzu Mariackim w Braniewie odbyła się uroczystość obchodów 50-lecia pożycia małżeńskiego ośmiu par – mieszkańców Gminy Braniewo.

Jubilatów i zgromadzonych gości powitał wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus, który skierował do jubilatów słowa uznania. Podziękował za wszystko, czego dokonali w życiu: za piękną przykładną miłość, ofiarność, zrozumienie wielkich celów małżeństwa, za przykład życia dla następnych pokoleń. Pogratulował wytrwałości w tak pięknej i długiej wspólnej drodze życia. Wyraził również nadzieję, że dalszą, wspólną drogę, będą przemierzali z dobrocią, otoczeni ludźmi, których kochają, silni poczuciem bezpieczeństwa i szczęścia, zgodnie z przyrzeczeniem, które złożyli 50 lat temu.

Wójt przekazał również jubilatom życzenia od wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego. Jubilaci zostali odznaczeni medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, przyznanymi przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Odznaczenia otrzymali państwo: Barbara i Czesław Grudzień, Daria i Piotr Jadczuk, Zofia i Jerzy Jaszczanin, Olga i Henryk Jurewicz, Helena i Włodzimierz Kalata, Zofia i Eugeniusz Zariczny, Barbara i Edmund Wielgus oraz Antonina i Marian Wasiak.

Jubilaci otrzymali kwiaty, listy gratulacyjne i symboliczne upominki. Miłą niespodzianką był występ zespołu muzycznego „Tęcza Warmii”, który zagrał i zaśpiewał jubilatom.

Po uroczystym wręczeniu odznaczeń był czas na wspólne zdjęcia oraz poczęstunek, przy którym rozmawiano o życiu, a jubilaci powracając na chwilę wspomnieniami do przysięgi małżeńskiej i wspólnie przeżytych lat, nie kryli prawdziwych emocji i wzruszeń.

 

 


Gazeta w Braniewie i powiecie braniewskim –

– "NOWINY PÓŁNOCNE"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

Inf. prasowa UG w Braniewie

Zdjęcia (75)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe