KULT zagra w Elblągu

  • 19.09.2022, 15:27 (aktualizacja 19.09.2022, 15:29)
  • Inf. nadesłana
KULT zagra w Elblągu
ELBLĄG. Po 8 latach przerwy zespół KULT ponownie zagra w województwie warmińsko-mazurskim, w ramach swojej – nomen omen – kultowej Trasy Pomarańczowej. Tym razem 21 października grupa przyjeżdża do Elbląga. Zespół przywiezie ze sobą najlepszy sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy, a także niesamowitą oprawę wizualną.

Okazja do zobaczenia zespołu jest szczególna, gdyż w tym roku przypada 40-lecie działalności grupy. Od 1982 roku zespół budował swój status i popularność. Począwszy od pierwszych koncertów w klubach studenckich w latach 80-tych, do największych sal koncertowych w XXI wieku. Zaangażowane społecznie teksty Kazika Staszewskiego wielokrotnie wzbudzały kontrowersje i dyskusje medialne, ale nieustająca od wielu lat popularność KULTU opiera się również na świetnej muzyce. Odpowiada za nią 10-osobowy skład zespołu zawierający pełną sekcję dętą.

Nie sposób zmieścić na jednej czy dwóch płytach zestaw najlepszych przebojów Kultu i być może dlatego taka płyta się nie pojawiła. Dlatego warto uczestniczyć w trzygodzinnej celebracji tych utworów na koncercie z takimi utworami jak „Polska”, „Baranek”, „Krew Boga”, „Prosto”, „Po co wolność”, „Gdy nie ma dzieci”, „Hey czy nie wiecie” i wieloma innymi.

Ostatni raz w Elblągu KULT był 20 lat temu. A gdy występował w ramach trasy Czarne Słońca w 1992 jeden z członków zespołu został nawet aresztowany, co muzycy wspominają w książkach o historii grupy.

Zapraszamy 21 października do Hali Sportowo Widowiskowej MOSiR w Elblągu, gdyż nie wiadomo kiedy znów pojawi się taka okazja!

Koncert odbędzie się w ramach nowego cyklu imprez zatytułowanych GITERNA.

Inf. nadesłana

Podziel się:Pozostałe