Burmistrz, dyrektor i komendant podpisali porozumienie

  • 08.08.2022, 17:48
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Burmistrz, dyrektor i komendant podpisali porozumienie © UM w Braniewie
BRANIEWO. W siedzibie Urzędu Miasta Braniewa zawarte zostało porozumienie, którego celem jest współdziałanie w przygotowaniu i wykonaniu przedsięwzięć na rzecz ochrony ludności Braniewa w przypadku wystąpienia zdarzeń kryzysowych.

Porozumienie podpisał burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu „Zatoka” w Braniewie Andrzej Piróg i komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek.

Strony porozumienia wyraziły wolę wzajemnej współpracy w zakresie planowania, przygotowania i wykonywania działań na rzecz ochrony ludności. Na mocy porozumienia w budynku basenu miejskiego w Braniewie przy ulicy Łąkowej utworzono magazyn sprzętu o powierzchni 400 m kw., gdzie złożone zostały łóżka polowe wraz z wyposażeniem. Będą one służyły ludności w przypadku zdarzeń kryzysowych.
Łącznie w magazynie znalazło się 180 łóżek polowych wraz z wyposażeniem, które stanowią własność Urzędu Miasta Braniewa i Komendy Powiatowej PSP w Braniewie.

Strony porozumienia ustaliły wzajemne wspieranie się w celu zabezpieczenia działań organizacyjnych na potrzeby prawidłowego funkcjonowania magazynu, możliwości skutecznego wykorzystania złożonego wyposażenia oraz zapewnienie bezpiecznych warunków składowania i przechowywania sprzętu.

Podpisane w siedzibie Urzędu Miasta Braniewa porozumienie stanowi kolejny istotny krok w zakresie poprawy bezpieczeństwa i wzmocnienia działań na wypadek wystąpienia zdarzeń o charakterze kryzysowym.

 

 


REKLAMA

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (7)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe