Policjanci i strażacy skontrolowali obóz harcerski

  • 05.08.2022, 16:03 (aktualizacja Wczoraj, 10:27)
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Policjanci i strażacy skontrolowali obóz harcerski © KPP w Braniewie
FROMBORK. Braniewscy policjanci i strażacy skontrolowali obóz harcerski, na który przybyło ponad stu uczestników. W trakcie wizyty funkcjonariusze sprawdzali między innymi, czy dzieci i młodzież przebywają w bezpiecznych warunkach. Kontrolujący zwracali także uwagę na zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych.

W czwartek (4 sierpnia) funkcjonariusze skontrolowali obóz harcerski we Fromborku. Kontrola, w której osobiście uczestniczył podinsp. Tadeusz Telenga – szef braniewskich policjantów, odbyła się pod czujnym okiem starosty braniewskiego Karola Motyki. Kontrolujący bacznie przyglądali się samej organizacji obozu, zwracali także uwagę na oznaczenia kierunku ewakuacji. Ważnym elementem kontroli było także ustalenie częstotliwości i sposobu komunikowania się komendanta obozu z oficerami dyżurnymi Policji oraz Straży Pożarnej.

Policjanci przeprowadzili wśród najmłodszych edukacyjną prelekcję, podczas której omówili zagadnienia dotyczące ich bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku, promując przy tym akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Dzień później (5 sierpnia) policjanci wrócili na teren obozowiska z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, by tym razem skontrolować warunki sanitarne.

 

 


REKLAMA

Inf. prasowa KPP w Braniewie

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe