Świat bajek i jego wpływ na dziecko. O tym, ile można nauczyć się z animowanych historii

  • 03.08.2022, 19:56 (aktualizacja 03.08.2022, 19:58)
  • Artykuł partnera
Świat bajek i jego wpływ na dziecko. O tym, ile można nauczyć się z animowanych…
Bajka każdemu dziecku kojarzy się z magicznym światem, walką dobra ze złem i postaciami, których zachowanie stanowić może znakomitą inspirację. Animowane krainy poszerzają wyobraźnię dziecka, które pochłania światy przedstawione na ekranach telewizora.

Każdy z rodziców zapewne przechodził przez moment, gdzie jedna bajka stała się głównym zainteresowaniem dziecka. Zabawki, akcesoria, przybory szkolne – wszystko oprawione grafiką z ulubionymi postaciami. Odpowiednie bajki, opowieści i czas spędzony z dzieckiem zwiększa jego wrażliwość i ukazuje mu ścieżkę rozwoju emocjonalnego. Nie ma tu mowy o ciągłym oglądaniu telewizji, a wspieraniu zainteresowań dziecka i towarzyszeniu mu w podróżach do baśniowego świata. Znakomitym prezentem dla pociechy mogą okazać się... klocki. Jednak nie byle jakie – w końcu mówimy tu o szczególnych zainteresowaniach. W tym przypadku są nimi bajki.

Baśniowy świat na półce w pokoju? Da się zrobić!

Wyjście naprzeciwko zainteresowaniom swojego dziecka daje mu poczucie, że jest wspierane w tym co robi, a także że rodzice są tuż obok, równie zaangażowani w jego pasje. Doskonałą formą na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem uwielbiającym bajki jest układanie tematycznych klocków LEGO. Stanowią one prawdziwy fenomen na rynku, ciesząc się popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Klocki te łączą pokolenia, a ich wybór jest ogromny. Dzięki specjalnym oznaczeniom wiekowym, możesz dobrać elementy adekwatne do wieku twojego dziecka i razem z nim przeżyć przygodę, jaką jest budowanie bajkowego świata na własnych warunkach. Czy chce władać krainą pełną lodu? A może wybrać się na piknik z kultowymi myszkami? Doskonałą informacją jest fakt, że wszystkie bajkowe światy mogą być ze sobą połączone, dzięki czemu dziecko samo utworzy historię swoich wyjątkowych postaci. Zabawa z pociechą jest ważna; pobudza kreatywność i zachęca do snucia własnych historyjek; jednocześnie pozwala się na wcielenie się w rolę i odgrywanie emocji. Integracja z dzieckiem to punkt, którego za wszelką cenę nie można pominąć. Daje ona poczucie więzi i bezpieczeństwa, tym samym wspierając w całym procesie rozwoju. Klocki LEGO Disney dostępne są w wielu sklepach internetowych – między innymi w Klocki Dwa. Sklep zajmuje się sprzedażą oryginalnych konstrukcji do samodzielnego złożenia, stale uzupełniając asortyment o dostępne nowości.

Disneyowska rzeczywistość. Dlaczego nie powinno się zakazać dziecku marzyć

Układanie klocków jest rozwijające i wpływa pozytywnie na dziecko pod wieloma względami; zwiększają się jego umiejętności manualne, zaczyna myśleć nieszablonowo, a także lepiej komunikuje się z innymi osobami. W oparciu o bajki zaczyna marzyć o swoim magicznym świecie, czynieniu dobra czy postępowaniu w zgodzie z samym sobą. Pod żadnym pozorem nie należy ucinać mu skrzydeł, mówiąc że jego wielkie plany są niemożliwe do osiągnięcia. Warto motywować je do podejmowania wyzwań i radzenia sobie z problemami w mistrzowskim stylu – takim, jaki definiuje bohaterów. Pokonywanie ze swoim dzieckiem życiowych trudności napełnia je przekonaniem, że ma ono zawsze swojego osobistego herosa czy bohaterkę – mowa tu oczywiście o mamie czy tacie, którzy pomogą stworzyć świat fikcyjny i razem rozwiązywać przygody ze świata realnego.

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe