Święto Śledzia i Dni Nowej Pasłęki. Wrażeń nie brakowało! [ZDJĘCIA]

  • 02.08.2022, 18:48 (aktualizacja 02.08.2022, 19:54)
  • Inf. prasowa UG w Braniewie
Święto Śledzia i Dni Nowej Pasłęki. Wrażeń nie brakowało! [ZDJĘCIA] © Archiwum UG w Braniewie
NOWA PASŁĘKA. Miniona sobota (30 lipca) to z pewnością sobota pełna wrażeń i emocji w Gminie Braniewo. Tego dnia w Nowej Pasłęce obchodzone było Święto Śledzia połączone z Dniami Nowej Pasłęki. Obok imprez, koncertów i zabaw odbyły się regaty żeglarskie, zawody wędkarskie, mistrzostwa modeli żaglowych.

Dzięki współpracy Gminy Braniewo z Lokalną Grupą Rybacką „Zalew Wiślany” zapewniono wiele atrakcji zarówno dzieciom jak i dorosłym.
Najmłodsi cieszyli się dmuchanymi placami zabaw oraz kolorowymi straganami. Nie zabrakło animacji i konkursów. Uwieńczeniem obchodów Święta Śledzia były koncerty zaproszonych gwiazd oraz zabawa taneczna.
Jako pierwsi na scenie wystąpili artyści z sekcji wokalnej Braniewskiego Centrum Kultury, tuż po nich zaprezentował się Mateusz Grędziński, a gwiazdą wieczoru była Daria. Po gwieździe wieczoru rozpoczęła się biesiada nad zalewem, a do wspólnej zabawy zaprosił DJ Moroz.

 

PODZIĘKOWANIA
Organizatorzy dziękują współorganizatorowi – Lokalnej Grupie Rybackiej „Zalew Wiślany”, prezesowi stowarzyszenia – Pawłowi Koziołowi oraz członkowi stowarzyszenia – Andrzejowi Wiśniewskiemu za podjęte wspólnie działania i niesamowitą organizację.
Podziękowania należą się strażakom z OSP Gronowo, Lipowina i Żelazna Góra za zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom zabawy, pomoc w kierowaniu ruchem i zabezpieczenie pola koncertowego. Podziękowania kierowane są także w stronę Kół Gospodyń Wiejskich z Żelaznej Góry, Lipowiny, Zgody i Gronowa – za pomoc w organizacji degustacji potraw rybnych dla mieszkańców oraz przygotowanie własnych smacznych wyrobów. Organizatorzy dziękują pracownikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Żelaznej Górze (szczególnie prezes stowarzyszenia Kalinie Jakimczuk), pracownikom Urzędu Gminy Braniewo za pomoc w przygotowaniu tego wydarzenia oraz profesjonalne koordynowanie wszystkich ważnych działań (Joannie Jankowskiej, Eugeniuszowi Broniszewskiemu, Łukaszowi Kołtunowi, Renacie Kozińskiej, Kornelii Gawryś i Adrianowi Jarzębskiemu), „Ekipie Gminy Braniewo” za pysznie przygotowany catering dla żeglarzy (Małgorzata Rojek, Anetta Babik, Iwona Błażejewska, Agnieszka Panasiuk i Józef Białas), Krzysztofowi Kozłowskiemu za organizację placu i parkingów oraz wszystkim przedsiębiorcom Trójwsi za promowanie Nowej Pasłęki, sponsorom – szczególnie Braniewsko-Pasłęckiemu Bankowi Spółdzielczemu, Oddział w Braniewie – za dofinansowanie imprezy i wszystkim tym, którzy po raz kolejny przyczynili się do organizacji tegorocznego Święta Śledzia i Dni Nowej Pasłęki.
 

PRZECZYTAJCIE TAKŻE:

Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Braniewo

II Mistrzostwa Modeli Żaglowych o Puchar Wójta Gminy Braniewo

Wyjątkowe XX Jubileuszowe Międzynarodowe Regaty Żeglarskie im. Jarka Rąbalskiego już za nami!

 

 


"NOWINY PÓŁNOCNE" – gazeta powiatu braniewskiego

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

Inf. prasowa UG w Braniewie

Zdjęcia (73)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe