Gruziński taksówkarz zmienił nazwisko. To nie pomogło

  • 15.07.2022, 15:19
  • mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Gruziński taksówkarz zmienił nazwisko. To nie pomogło © WMOSG
GRZECHOTKI. Taksówkarz z Gdańska, który przyjechał do Grzechotek, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Gruzin zmienił nazwisko, by uniknąć odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach, w rejonie drogowego przejścia wylegitymowali taksówkarza. Obywatel Gruzji mieszkający w Gdańsku przyjechał do Grzechotek, by odebrać klientów.

Okazało się, że 40-latek zmienił nazwisko, bo ścigał go polski wymiar sprawiedliwości. Funkcjonariusze SG potwierdzili, że mężczyznę listem gończym poszukuje Sąd Rejonowy w Łodzi. Gruzin za kradzież miał zasądzone 24 dni więzienia lub karę zastępczą – grzywnę w kwocie 1,9 tys. złotych.

Taksówkarz, by uniknąć odpowiedzialności karnej wpadł na pomysł i zmienił nazwisko. Nie udało mu się jednak przechytrzyć funkcjonariuszy SG, więc musiał uregulować grzywnę. Ponieważ jednak nie miał gotówki – został zatrzymany.

Następnego dnia znajomi dostarczyli mu pieniądze, więc opłacił zasądzoną karę grzywny.

 

 


"NOWINY PÓŁNOCNE" – gazeta powiatu braniewskiego

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Zdjęcia (3)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe