Poszukiwani przez sąd zatrzymani na granicy

  • 11.07.2022, 16:12
  • mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Poszukiwani przez sąd zatrzymani na granicy © WMOSG
GRZECHOTKI. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali dwóch mężczyzn poszukiwanych przez polskie sądy. 39-latkowie nie uregulowali kar grzywien na kwotę ponad 8 tys. złotych, za przestępstwa karno-skarbowe.

10 lipca, na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, na kierunku wyjazdowym z Polski, do odprawy stawiło się dwóch mężczyzn, narodowości rosyjskiej.

W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że pierwszego z podróżnych poszukuje bartoszycki sąd i policja do odbycia 17 dni kary pozbawienia wolności lub kary zastępczej, grzywny w kwocie ponad 4,2 tys. złotych.
10 godzin później do odprawy granicznej podjechał drugi mężczyzna. Okazało się, że poszukiwany ma zasądzone 99 dni aresztu lub karę zastępczą, czyli grzywnę w wysokości niemal 4 tys. złotych.

39-latkowie skorzystali z możliwości opłacenia zasądzonych grzywien i ruszyli w dalszą podróż.

 

 


"NOWINY PÓŁNOCNE" – gazeta powiatu braniewskiego

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  

 

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe