Nowi policjanci w regionie. Także w Braniewie

  • 21.06.2022, 18:52 (aktualizacja 21.06.2022, 18:54)
  • Inf. prasowa KWP w Olsztynie
Nowi policjanci w regionie. Także w Braniewie © KWP w Olsztynie
REGION. Ślubowanie to pierwszy tak podniosły moment w służbie policjanta. W obiekcie Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyła się kolejna taka uroczystość. Szef nowo przyjętych policjantów nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie zadbał o to, by miała ona podniosły charakter i odczytał słowa roty ślubowania, które powtórzyło za nim 24 funkcjonariuszy.

Grono warmińsko-mazurskich policjantów powiększyło się o kolejną grupę funkcjonariuszy. W budynku Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie odbyło się ślubowanie 24 nowo przyjętych funkcjonariuszy (4 policjantek i 20 policjantów), którzy jeszcze w tym tygodniu stawią się w Szkole Policji w Słupsku, by rozpocząć półroczne szkolenie. Po jego zakończeniu wrócą do garnizonu warmińsko-mazurskiego do jednostek, w których rozpoczną służbę

Nowi policjanci zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, Komendy Miejskiej w Elblągu oraz komend powiatowych w Bartoszycach, Braniewie, Ełku, Giżycku, Gołdapi, Kętrzynie, Olecku, Piszu, Szczytnie i Węgorzewie.

To trzecie ślubowanie policjantów w garnizonie warmińsko-mazurskim w 2022 roku. Kolejne przyjęcia zaplanowane są w sierpniu, wrześniu i grudniu. Aktualnie służbę w garnizonie warmińsko-mazurskiej Policji pełni ponad 3500 policjantów. Według stanu na początek czerwca 2022 roku, do obsadzenia pozostało nieco ponad 100 wakatów, które na bieżąco są uzupełniane.

Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem do służby znajdą więcej informacji na ten temat na stronie internetowej

 

 


REKLAMA

Inf. prasowa KWP w Olsztynie

Zdjęcia (31)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe