Kradzione części samochodowe i sfałszowane oświadczenie

  • 23.05.2022, 17:31
  • mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Kradzione części samochodowe i sfałszowane oświadczenie © WMOSG
GRZECHOTKI. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach ujawnili kradzione części samochodowe Volkswagena. Zabezpieczyli też podrobione oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi.

W miniony piątek do odprawy na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach samochodem ciężarowym stawił się mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego. 38-letni mężczyzna usiłował wywieźć z Polski skradzione części do Volkswagena Transportera. Były to m.in. podłoga, podsufitka, deska, osłony drzwi, głośniki akustyczne, siedzenia oraz okablowanie kabiny pochodzące z auta wyprodukowanego w 2016 roku. Wszystkie podzespoły miały usunięte oznaczenia identyfikacyjne.

Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że elementy należą do pojazdu skradzionego w Niemczech na początku kwietnia bieżącego roku. Wartość przedmiotów oszacowano na 40 tys. złotych.

Dwie godziny później do RP osobowym Mercedesem próbował wjechać 39-letni Rosjanin. Podróżny deklarował zatrudnienie w jednej z gdańskich firm. Wówczas do kontroli przedstawił funkcjonariuszom SG oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy. Straż Graniczna ustaliła, że w rzeczywistości takie oświadczenie nigdy nie było zarejestrowane w urzędzie. Blankiet został zatrzymany, a prokurator Prokuratury Rejonowej w Braniewie mieszkańcowi Kaliningradu, wymierzył karę 1 tys. złotych i 200 złotych kosztów sądowych.
 
Po zakończeniu czynności obaj kierowcy udali się do Rosji.

 

 

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe