40-lecie pracy twórczej Andrzeja Zielińskiego

  • 19.05.2022, 16:09
  • Inf. prasowa BCK
40-lecie pracy twórczej Andrzeja Zielińskiego
BRANIEWO. Wyjątkowa wystawa wyjątkowego człowieka. RÉSUMÉ, czyli podsumowanie 40 lat pracy twórczej Andrzeja Zielińskiego.

Andrzej Zieliński jest doskonale znany mieszkańcom Braniewa oraz okolic, ale również miłośnikom sztuki na całym świecie. Jest człowiekiem z niesamowicie artystyczną duszą, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.

Braniewskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Andrzeja Zielińskiego, który odbędzie się 20 maja (piątek), o godz. 17:00, w Galerii w Podziemiach w BCK.
 

Andrzej Zieliński
Urodził się w Szczecinie, ale od lat 60-tych mieszka i tworzy w Braniewie. Jego ulubioną techniką malarską jest akwarela, sztuka trudna do opanowania, ale dająca też mnóstwo satysfakcji. W akwareli nie ma poprawek, biel z papieru sprawia, że od początku pracy trzeba mieć już wszystko ułożone w głowie. Akwarele autora to miejsca, które mieszkańcy Braniewa i okolic, możemy umiejscowić, to jakby dokumentacja miejsc, które wciąż się zmieniają i często giną bezpowrotnie.
— Bardziej interesuje mnie powstawanie obrazu, niż skończone dzieło — mówi artysta. — Tworząc można, choć na chwile przenieść się w inne lepsze światy.
Jego prace znajdują się miedzy innymi w Australii, Nowej Zelandii, USA, Wielkiej Brytanii, w Niemczech, Rosji oraz w zbiorach prywatnych w całej Polsce. Do tej pory współpracował w tworzeniu wielu książek, wydawnictw, projektów, katalogów. Tworzy ilustrację oraz scenografię. Od wielu lat pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi przekazując im swoje artystyczne doświadczenie. Organizator oraz pomysłodawca wielu plenerów oraz warsztatów artystycznych, w których skład wchodzi między innymi „Międzynarodowy Plener Malarski – Warmińskie Spotkania Twórcze”. Uczestnik wielu plenerów w Polsce oraz za granicą. Członek SPIFA w Bydgoszczy, współzałożyciel Towarzystwa Przyjaciół Sztuki, galerii w Miejskim Ośrodku Sportu w Braniewie, w Braniewskim Klubie Garnizonowym oraz w Braniewskim Centrum Kultury. Członek towarzystwa Miłośników Braniewa. Swoje prace prezentował podczas wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w tym za granicą.

 

 


ZAREKLAMUJ SIĘ w gazecie powiatu braniewskiego
– "NOWINACH PÓŁNOCNYCH"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa BCK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe