Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Kolejne zwycięstwo Zatoki. I wciąż na czwartym w tabeli

Piłkarze Zatoki Braniewo odnieśli wyjazdowe zwycięstwo w Działdowie. Podopieczni Daniela Koguta zgarnęli komplet punktów dzięki trafieniu Łukasza Wolaka.

Autor: facebook.com/mkszatoka

Zatoka w miniony weekend rozpoczęła serię trzech wyjazdów pod rząd. Pierwszy wypadł do Działdowa, gdzie swoje spotkania rozgrywa miejscowy Miejski Klub Sportowy. W rundzie jesiennej braniewski zespół wygrał 2:0 na własnym stadionie.

Rywale chcieli tym razem się zrewanżować, ale ku uciesze kibiców Zatoki Braniewo nie udało się gospodarzom nawet strzelić jednego gola. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Komplet punktów dla Zatoki Braniewo zapewnił uderzeniem na początku drugiej połowy Łukasz Wolak. Dla 32-letniego zawodnika było to 12. trafienie w tym sezonie klasy okręgowej.

Zatoka w tym sezonie odniosła 14. zwycięstwo, z czego to w Działdowie było drugim z rzędu, piłkarze trenera Koguta nie przesunęli się jednak w górę tabeli. Cały czas zajmują czwartą pozycję. Do pierwszego (Polonia Pasłęk) i drugiego (Sokół Ostróda) tracą sześć punktów. Awans bezpośredni do forBET IV ligi wywalczy zwycięzca ligi, a z drugiego miejsca można powalczyć w barażach.

W kolejnym spotkaniu Zatoka Braniewo zagra na wyjeździe z Sokołem Ostróda. Mecz zaplanowano na niedzielę (28 kwietnia) o godzinie 14:00.

Wałsza Pieniężno wygrała na wyjeździe 3:1 z Iskrą Narzym. W B-klasie Granica Zagaje przegrała u siebie 1:2 z Barkasem II Tolkmicko.