Drogi powiatowe. Inwestycje realizowane i planowane

  • 16.05.2022, 15:30 (aktualizacja 16.05.2022, 15:55)
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Drogi powiatowe. Inwestycje realizowane i planowane © Starostwo Powiatowe w Braniewie
POWIAT BRANIEWSKI. Stan techniczny dróg powiatowych to niezwykle ważny element wpływający na bezpieczeństwo i komfort podróżnych. Właściwy stan nawierzchni ma również ogromne znaczenie dla przemieszczających się pojazdów służb ratowniczych i mundurowych.

Wicestarosta braniewski Krzysztof Kowalski i przewodniczący Rady Powiatu Braniewskiego Łukasz Korneluk przeanalizowali stan infrastruktury drogowej na terenie powiatu braniewskiego.

— Musimy stale monitorować bieżącą sytuację i reagować adekwatnie do potrzeb i możliwości, dlatego zakres prowadzonych robót drogowych stale się powiększa — mówi wicestarosta Krzysztof Kowalski.

Część dróg powiatowych jest już wyremontowana kompleksowo, a na wielu odcinkach planowane i prowadzone są prace związane z przebudową i modernizacją.

Obecnie realizowane są lub w najbliższym czasie realizowane będą następujące zadania:
– przebudowa drogi powiatowej nr 1393N odc. Grzechotki – Żelazna Góra,
– remont nawierzchni drogi powiatowej nr 1393N odc. od Grzechotek do drogi krajowej nr S22,
– przebudowa drogi powiatowej nr 1330N odc. Chruściel – Dąbrowa,
– przebudowa drogi powiatowej nr 1381N odc. Zawierz – Wielewo.

Część prowadzonych prac realizowana jest przy rządowym wsparciu w ramach programów wspierających inwestycje samorządów lokalnych. Powiat Braniewski systematycznie prowadzi działania poprawiające stan techniczny infrastruktury drogowej, niemniej jednak, inwestycje nie ograniczają się wyłącznie do modernizacji samej nawierzchni jezdni – projekty obejmują również wykonanie nawierzchni bitumicznej na obecnej jezdni brukowej, budowę kanalizacji deszczowych, wzmocnienie poboczy i rowów, budowę chodników, oznakowanie, oświetlenie i nasadzenie drzew w pasie przydrożnym.

 

 


ZAREKLAMUJ SIĘ w gazecie powiatu braniewskiego
– "NOWINACH PÓŁNOCNYCH"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (5)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe