Patriotyczne święto całej lokalnej społeczności [FILM 🎦 i ZDJĘCIA 📸]

  • 10.05.2022, 14:31 (aktualizacja 12.05.2022, 07:54)
  • Inf. prasowa UG w Lelkowie
Święto Flagi i Konstytucji 3 Maja w Lelkowie
loadingŁaduję odtwarzacz...
LELKOWO. W Lelkowie odbyły się uroczystości z okazji Gminnego Święta Flagi i Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Świętowanie rozpoczęto mszą św. za Ojczyznę, w kościele rz.-kat. pw. Najświętszej Maryi Panny w Lelkowie, z udziałem kompanii honorowej 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, pocztów sztandarowych, mieszkańców i zaproszonych gości. Mszy św. przewodniczył ks. ppor. Artur Miziej, wspólnie z ks. ppor. rez. Pawłem Roszyńskim.

Po zakończeniu mszy przemaszerowano pod kamień upamiętniający 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w asyście kompanii honorowej 9BBKPanc. i Orkiestry Wojskowej z Elbląga. Tam odśpiewano hymn, podniesiono flagę RP a niesiona przez mieszkańców ponad trzydziestometrowa ręcznie szyta biało-czerwona flaga została podniesiona ku niebu przez podnośnik strażacki Państwowej Straży Pożarnej w asyście Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.

Następnie odczytano apel pamięci, orkiestra zagrała pieśni patriotyczne i udano się na plac przed Gminne Centrum Kultury, gdzie czekały stoiska promocyjne służb mundurowych oraz grochówka przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Pograniczanki” z Zagaj.
W Gminnym Centrum Kultury w Lelkowie rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Barwy Mojej Ojczyzny” oraz odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu solistki Natalii Mularonek.Po koncercie czekał bufet kawowy przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich "Pograniczanki" z Zagaj i "Wyszkowianki" z Wyszkowa.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie.

 

 


ZAREKLAMUJ SIĘ w gazecie powiatu braniewskiego
– "NOWINACH PÓŁNOCNYCH"

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa UG w Lelkowie

Zdjęcia (91)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe