Angielskie taksówki. Jedne z najbardziej kultowych pojazdów wszech czasów

  • 08.05.2022, 23:54 (aktualizacja 09.05.2022, 16:31)
  • Artykuł partnera
Angielskie taksówki. Jedne z najbardziej kultowych pojazdów wszech czasów
Brytyjskie taksówki, określane również wdzięcznym mianem hackney carriage, są po dziś dzień symbolem Wielkiej Brytanii. Wszystko przez ponadczasowy design jakim jest błyszczące, czarne pokrycie, tak rozpoznawalne na rozmaitych drogach.

Ten typ taksówki na zawsze odcisnął swoje piętno na kulturze UK, stając się jej nieodłącznym elementem. Jednak nie tylko brytyjskie taksówki stały się kultowe wśród społeczeństwa.

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Porównanie polskich taksówek z angielskimi

Choć nie można odmówić brytyjskim taksówkom uroku, warto przyjrzeć się jednocześnie polskim pojazdom, które również miały wpływ na kulturę swojego kraju. Taksówki rodem z PRL, zdecydowanie mogłyby konkurować o tytuł najciekawiej wyglądających. Podobieństwo taxi angielskiej i polskiej najlepiej widać w popkulturze tych krajów. Do dziś figurki przypominające kultowe modele stanowią dziś przedmioty kolekcjonerskie, pożądane przez zbieraczy pamiątek z przeszłości. Po dziś dzień możemy od czasu do czasu spotkać na polskich i angielskich drogach prawdziwych pasjonatów, którzy mkną przez autostradę taksówkami z najlepszych czasów ich świetności. Można więc rzec, że Polacy i Anglicy swoje taxi mają. I choć oczywiście istnieją między nimi różnice w designie, jedno nie jest gorsze od drugiego. Obydwa modele taksówek zawierają w sobie ogrom historii, która zaskakuje i ciągle się aktualizuje.

Czy to polskie czy angielskie – każde innowacyjne. Przemiany w świecie taxi

Współcześnie, nie ma zbyt wielu różnic pomiędzy taksówkami na całym świecie. Ze względu na fakt, że każde miasto stawia na rozwój, samochody przeznaczone do transportu osób wciąż są aktualizowane o coraz nowsze modele, które spełniają o wiele więcej funkcji. Obecnie stawia się na komfort pasażera i kierowcy – dzięki czemu stawia się na samochody pojemne, które nie produkują tak wielu spalin. Rodzajów taxi jest dziś bardzo wiele; nie ma już jednego określonego modelu dla wszystkich firm taksówkarskich. Każda branża transportowa chce bowiem wyprzedzać resztę, oferując coraz lepsze udogodnienia i nowsze auta. Stare taksówki stały się figurkami na półkach – ich miejsce zastąpiły nowoczesne samochody, które są gwarancją jakości i bezpieczeństwa dla pasażerów i kierowców. Przykładem firmy, która cały czas wprowadza do swojej oferty nie tylko nowe opcje dla klientów, ale także wyjątkowe modele samochodów, jest Taxi Wałbrzych. Pełne informacje o prezentowanych usługach i autach dostępne są na ich stronie internetowej taxi-walbrzych.pl. Kto wie, może obecnie prezentowane przez firmy modele kiedyś będą gościć na półkach kolekcjonerów obok kultowych modeli sprzed wielu, wielu lat?

Artykuł partnera

Podziel się:


Pozostałe