Policjant z mocnymi nerwami. Uratował samobójczynię

  • 28.06.2016, 12:34 (aktualizacja 28.06.2016, 15:25)
  • st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Policjant z mocnymi nerwami. Uratował samobójczynię KPP w Braniewie
Przez ponad godzinę asp. szt. Marek Paszulewicz — braniewski policjant — podtrzymywał rozmowę z kobietą, która chciała popełnić samobójstwo. Udało się. 40-latkę uratowano.

Rozpoczynając każdego dnia służbę policjanci nigdy nie wiedzą, co przyniesie dzień. To, co wydarzyło się wczoraj (27 czerwca) oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Braniewie zapamięta już na zawsze.

Około godz. 22.30 asp. szt. Marek Paszulewicz odebrał telefon alarmowy. Po drugiej stronie słuchawki kobieta przekazała informację, że targnie się na własne życie, po czym rozłączyła się.

Dyżurny wiedział, że nie może utracić z nią kontaktu i natychmiast do niej oddzwonił. Rozmowa, którą prowadził z 40-latką trwała ponad godzinę.

W tym samym czasie asp. szt. Paszulewicz ustalał, kim jest kobieta i co najważniejsze — gdzie teraz się znajduje. Zespół dyżurnych był w ciągłym kontakcie z patrolem prewencji, a z każdą chwilą policjanci byli coraz bliżej zgłaszającej.

Po godz. 23.30 funkcjonariusze wbiegli do pomieszczenia gospodarczego, w którym według ustaleń oficera dyżurnego, miała przebywać 40-latka. Policjanci zdążyli na czas i przeszkodzili kobiecie w jej zamiarze.

Patrol przekazał 40-latkę pod opiekę lekarzy, teraz jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

 

Opanowanie przede wszystkim
Jak powinien reagować policjant, który ma świadomość, że upływający czas decyduje o ludzkim życiu ?
Asp. szt. Marek Paszulewicz mówi wprost, że najważniejsze w takich sytuacjach jest opanowanie:
— Nie ma złotego środka, ale jeżeli podczas takich zgłoszeń nie poradzimy sobie najpierw z własnymi emocjami, to ciężko będzie podejmować racjonalne decyzje. Rozmawiając z tą kobietą wiedziałem, że informacja, którą mi przekazuje nie jest tylko suchym faktem, ale przede wszystkim cichym wołaniem o pomoc. Wszystko inne nagle przestaje się liczyć, a nadrzędnym celem staje się ratowanie życia.

 

 


 

A tak na fanpage'u Portalu Braniewo policjant komentuje to wydarzenie:
 

 

 

st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariola
Mariola 29.06.2016, 01:38
To jest piękne.,Pełna podziwu jestem dla policjanta.W tych czasach życie jest ciężkie i nie każdy daje radę podołać.Gratuluję
strażak bno
strażak bno 29.06.2016, 00:08
Właśnie tak wyszkoleni I profesjonalne są służby straż i policja to pierwsze służby wzywane na miejsce zagrożenia
zigi
zigi 28.06.2016, 13:25
Brawo, panie Marku!!!
sasiad
sasiad 28.06.2016, 13:15
brawo Marek ! :)

Pozostałe