Co warto wiedzieć o automatach vendingowych?

  • 20.04.2022, 21:11
  • Materiał zewnętrzny
Co warto wiedzieć o automatach vendingowych?
Jeśli w firmie używa się sporej ilości artykułów ochrony osobistej, to warto zainwestować w maszyny vendingowe BHP. Pozwalają one na zautomatyzowanie procesu wydawania produktów BHP i zaoszczędzenie pieniędzy. Ułatwiają rozliczanie się z wszystkich pobrań i kontrolowanie rzeczywistych stanów magazynowych.

Wszystko to przekłada się oczywiście na zwiększenie efektywności procesów zachodzących w firmie. Znika problem z przestojami spowodowanymi brakiem artykułów BHP dla pracowników. Wystarczy przypisać każdemu rodzaj i ilość produktów, a będą oni mogli pobierać je samodzielnie w dowolnym momencie. Jest to duża wygoda, oszczędność pieniędzy i czasu.

Komu przydadzą się maszyny vendingowe BHP?

Za pomocą automatów vendingowych możliwe staje się zautomatyzowanie procesu kontrolowania wydawanych artykułów BHP poszczególnym pracownikom. Zwiększa to efektywność dystrybucji środków ochrony osobistej. Wystarczy odpowiednio zaprogramować system, aby nie musieć martwić się o to, czy pracownicy będą mieli stały dostęp do wszystkich niezbędnych produktów. Ustala się przydziały i limity pobrań, a pracownicy mogą korzystać z asortymentu za pomocą odpowiedniego kodu PIN, karty lub linii papilarnych. W firmach ponoszących spore koszty związane z wykorzystaniem artykułów ochrony osobistej wprowadzenie zautomatyzowanych maszyn vendingowych oferowanych przez https://hfsafety.pl umożliwia odnotowanie niemałych oszczędności w skali roku. W przypadku środków ochrony osobistej najlepiej sprawdzają się automaty bębnowe, większe gabaryty mają systemy klatkowe i szafkowe.

Zalety maszyn vendingowych BHP

Ogromną zaletą maszyn vendingowych BHP jest to, że są banalnie proste w obsłudze. Wszystkim steruje jeden wspólny, zintegrowany system. Nie trzeba mieć wiedzy z zakresu informatyki, aby móc skorzystać z tego nowoczesnego rozwiązania. system wszystko analizuje i raportuje. Znika konieczność zaangażowania sporej liczby osób w proces wydawania artykułów BHP i ich rozliczania. Firma może również odnotować efektywniejsze wykorzystywanie środków ochrony osobistej przez pracowników. Każdy z nich ma przydzieloną konkretną ilość poszczególnych artykułów, więc lepiej nimi zarządzają. Nic się nie marnuje. Maszyny vendingowe można kontrolować zdalnie, zapewniają one dostępność artykułów przez całą dobę. Kolejną zaletą jest łatwa i szybka identyfikacja użytkowników. W przypadku maszyn vendingowych można mówić o niezawodności, ciągłej pracy, zautomatyzowania, intuicyjnym pobieraniu artykułów. Pracownicy mogą pobierać produkty i jest zwracać. Administratorzy urządzeń mają pełny dostęp do modułu raportowania.

Materiał zewnętrzny

Podziel się:


Pozostałe