"Bewupy" będą miały nowych kierowców

  • 12.04.2022, 17:55
  • Inf. prasowa 9BBKPanc.
"Bewupy" będą miały nowych kierowców © 9BBKPanc.
BRANIEWO. We wtorek (12 kwietnia) w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej zakończył się kurs kierowców BWP-1 (bojowych wozów piechoty).

Kurs rozpoczął się 14 marca. Kandydatów na kierowców szkolili doświadczeni koledzy z batalionu zmechanizowanego. Po trwającej prawie miesiąc nauce, kursanci musieli  poddać się egzaminowi i wykazać się odpowiednią wiedzą i umiejętnościami przed specjalną komisją z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Egzamin składał się dwóch części. Najpierw żołnierze zdawali teorię, później przyszedł czas na praktyczne umiejętności. Na przykoszarowym poligonie pod czujnym okiem członków komisji egzaminacyjnej musieli przejechać kilkukilometrową trasę  z różnego rodzaju dodatkowymi przeszkodami. Żołnierze, którzy pozytywnie zaliczyli wszystkie zadania otrzymali świadectwo ukończenia kursu  z zasad eksploatacji pojazdu specjalnego typu BWP-1.

— 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej to jednostka, która na swoim podstawowym wyposażeniu ma zarówno czołgi jak i bojowe wozy piechoty — mówi ppłk Zbigniew Graca, szef szkolenia 9 brygady. — Tym razem kończymy kurs kierowców BWP-1. Nowi specjaliści na pewno nam się przydadzą.

 

 


NOWINY PÓŁNOCNE –
– gazeta powiatu braniewskiego

 

REKLAMA:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa 9BBKPanc.

Zdjęcia (9)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe