Opiekowała się seniorami i... okradała ich

  • 26.01.2022, 13:30
  • kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Opiekowała się seniorami i... okradała ich © pixabay.com
BRANIEWO. 45-letnia kobieta miała opiekować się starszymi osobami. Niestety, jak się okazało, kobieta także ich okradała.

Pod koniec zeszłego tygodnia oficer dyżurny braniewskiej komendy Policji został powiadomiony o kradzieży. Zgłaszająca powiadomiła funkcjonariuszy, że w listopadzie 2021 roku pewni seniorzy stracili 4 tys. złotych za sprawą nieuczciwej opiekunki.

Tematem zajęli się kryminalni. Z ustaleń policjantów wynikało, że 45-latka w 2021 r. przez kilka miesięcy opiekowała się pokrzywdzonymi, pomagała im również w robieniu zakupów. W listopadzie minionego roku kobieta zabrała większą sumę pieniędzy należącą do podopiecznych. Był to ostatni raz, kiedy starsze małżeństwo widziało swoje oszczędności.

Gdy informacja o kradzieży dotarła do bliskich pokrzywdzonych – postanowili o fakcie powiadomić policjantów.

We wtorek (25 stycznia) kryminalni doprowadzili podejrzaną do komendy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 45-latka usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Za popełnione przestępstwo grozi jej teraz kara do 5 lat więzienia.

 

 


REKLAMA?
Tylko w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe