Kolizje, prędkość i wysokie mandaty

  • 25.01.2022, 16:33 (aktualizacja 25.01.2022, 20:16)
  • kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Kolizje, prędkość i wysokie mandaty
POWIAT BRANIEWSKI. W ciągu ostatnich trzech dni braniewscy policjanci nie tylko uniemożliwiali zbyt szybką jazdę, ale i pracowali na miejscach dwóch kolizji.

W niedzielę (23 stycznia) policyjne patrole czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących drogą S22. W tym czasie funkcjonariusze przerwali zbyt szybką jazdę trzem kierującym, którzy za przekroczenia prędkości zostali ukarani mandatami w wysokości 800 i 1 tys. złotych.

Dzień później (24 stycznia) „drogówka” bacznie przyglądała się podróżującym w Braniewie oraz w Woli Lipowskiej. I tym razem przeprowadzone kontrole wykazały, że niektórzy kierowcy nie respektują ograniczeń prędkości. Kontrola zakończyła się dla każdego z nich nałożeniem mandatu w wysokości 800 złotych.

Także 24 stycznia policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w Braniewie na ul. Olsztyńskiej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kierujący Fiatem najprawdopodobniej zasnął i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu, bo nie odniósł żadnych obrażeń. Za spowodowanie kolizji policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1,1 tys. złotych.

Jak mówią policjanci: „obowiązkiem każdego kierowcy jest zachowanie ostrożności, w tym unikanie wszelkich działań, które mogłyby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Obowiązkiem kierowcy jest zatem prowadzenie auta w stanie pełnej sprawności psychofizycznej”.

We wtorek (25 stycznia) po godz.7:00 policjanci pracowali na miejscu kolejnej kolizji. Funkcjonariusze ustalili, że kierująca Renault nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Peugeotowi, doprowadzając w ten sposób do zderzenie pojazdów. Za popełnione wykroczenie kobieta została ukarana mandatem w wysokości 1,3 tys. złotych.

 

 


REKLAMA?
Tylko w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

kom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe