Mandaty dla pieszych i kierowców

  • 13.01.2022, 16:37
  • Inf. prasowa KPP w Braniewie
Mandaty dla pieszych i kierowców
POWIAT BRANIEWSKI. Bezpieczeństwo pieszych to jedno z priorytetowych zadań policjantów drogówki. We wtorek (11 stycznia) na drogach powiatu braniewskiego pod szczególnym nadzorem znaleźli się piesi i kierowcy.

W tym dniu policjanci skontrolowali 30 uczestników ruchu drogowego. Spośród wszystkich kontroli 11 zakończyło się nałożeniem mandatu na sprawcę wykroczenia. W gronie tych, którzy nie respektowali obowiązujących przepisów znaleźli się nie tylko kierowcy, ale i piesi, przechodząc w miejscach niedozwolonych.

Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Mimo, że dotyczą wszystkich to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, którzy przy wypadku i kontakcie z nadwoziem pojazdu zawsze przegrają. Ostrożny pieszy to taki, który podczas przekraczania jezdni, bez względu na posiadane pierwszeństwo, pamięta o obserwacji pojazdów upewniając się czy kierowca prawidłowo reaguje na jego obecność na drodze. Co istotne kierujący pojazdem widząc znak informacyjny o przejściu dla pieszych powinien, zgodnie z przepisem, zmniejszyć prędkość i zwiększyć uwagę.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KPP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe