Punkt rekreacyjno-turystyczny oddany do użytku

  • 12.01.2022, 17:16 (aktualizacja 12.01.2022, 17:18)
  • Inf. prasowa UG w Braniewie
Punkt rekreacyjno-turystyczny oddany do użytku © Archiwum UG w Braniewie
NOWA PASŁĘKA. Turystyka to jedna z branż szczególnie dotkniętych negatywnymi skutkami koronawirusa. Dlatego też Gmina Braniewo złożyła wniosek do konkursu „Łączy nas turystyka” w 2021 roku. Efektem tych zabiegów jest „Punkt rekreacyjno-turystyczny w Nowej Pasłęce”.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 15 tys. złotych z Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a także wkładu własnego (25 tys. złotych) w ramach zadania pod nazwą „Punkt rekreacyjno-turystyczny w Nowej Pasłęce” powstała wiata rekreacyjna (sześciokątna, z dachem spadzistym) z wyposażeniem (ławki, stół, grill betonowy, kosz na śmieci, czterostanowiskowy stojak rowerowy, samoobsługowa stacja naprawy rowerów, pakiet paneli słonecznych wraz z akumulatorem i zestaw oświetlenia LED wewnątrz wiaty). Zagospodarowano również teren wokół wiaty.

Warto podkreślić, że na finansowe wsparcie mogły liczyć gminne zadania, które muszą być spójne z kierunkami strategicznymi ujętymi w Strategii Rozwoju Turystyki Województwa Warmińsko-Mazurskiego do roku 2025 oraz wpływać na podniesienie atrakcyjności turystycznej. Zadanie musiało być związane z budową, rozbudową, doposażeniem, odnową czy modernizacją ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej oraz rekreacyjnej w Województwie Warmińsko-Mazurskim.

— Gmina Braniewo spełniła wszystkie wymagania i dzięki temu możemy się cieszyć z nowej infrastruktury turystycznej w naszej gminie — mówi wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa UG w Braniewie

Zdjęcia (13)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe