Sam sobie podbił przegląd auta

  • 11.01.2022, 13:52
  • mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG
Sam sobie podbił przegląd auta © WMOSG
GRZECHOTKI. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach zatrzymali 38-latka, który posłużył się sfałszowanym dowodem rejestracyjnym pojazdu.

10 stycznia do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski stawił się 38-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Mężczyzna był zdziwiony, kiedy funkcjonariusze SG zatrzymali go, celem przedstawienia zarzutów.

Okazało się, że podróżny pod koniec ubiegłego roku jechał z Rosji do Polski i przedstawił dowód rejestracyjny swojego pojazdu. Funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach poddali analizie dokument i stwierdzili, że pieczątki oraz podpisy osób uprawnionych do przeprowadzenia badań technicznych auta są sfałszowane.

38-latek, mieszkający trochę w Polsce, trochę w Rosji, przyznał się, że kilka razy w dowodzie rejestracyjnym Opla Astry postawił pieczęcie, świadczące o pozytywnym przeglądzie pojazdu. Dodatkowo złożył podpis.

Za popełniony czyn, w uzgodnieniu z braniewską prokuraturą, ukarano go grzywną w wysokości 1 tys. złotych.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy-koordynator WMOSG

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe