Listonosz z Braniewa nagrodzony. Zapobiegł oszustwu „na wnuczka”

  • 16.06.2016, 13:17 (aktualizacja 16.06.2016, 13:34)
  • podinsp. Anna Kos, KPP w Braniewie
Listonosz z Braniewa nagrodzony. Zapobiegł oszustwu „na wnuczka” KPP w Braniewie
Tomasz Maziarz, listonosz z Braniewa, który udaremnił oszustom dokonanie przestępstwa „na wnuczka” wobec braniewskiej seniorki, otrzymał nagrodę jako laureat kampanii na rzecz Bezpieczeństwa Osób Starszych „Bezpieczny Senior”.

Pierwszy zastępca komendanta powiatowego Policji w Braniewie wystąpił z wnioskiem do Federacji Organizacji Socjalnych (FOSa) o przyznanie braniewskiemu listonoszowi indywidualnej nagrody.

Tomasz Maziarz (listonosz braniewskiego Urzędu Pocztowego) 1 grudnia 2015 r. udaremnił oszustom dokonanie przestępstwa „na wnuczka”.
Mężczyzna był świadkiem rozmowy 90-latki z osobą, która podając się za wnuczkę seniorki prosiła ją o 50 tys. złotych. Miała być to kwota za „pozytywne załatwienie sprawy” w związku ze spowodowanym wypadkiem drogowym. Listonosz uświadomił kobiecie schemat działania oszustów i o wszystkim powiadomił braniewskich policjantów. Ówczesny komendant powiatowy policji w Braniewie insp. Grzegorz Sieński podziękował listonoszowi za udaremnienie przestępstwa. O jego postawie został poinformowany również naczelnik UP w Braniewie.

Wczoraj (15 czerwca) w auli olsztyńskiego Hotel Park Tomasz Maziarz otrzymał podziękowania i odebrał z rąk organizatorów nagrodę jako laureat kampanii na rzecz Bezpieczeństwa Osób Starszych „Bezpieczny Senior”. Komisja przyznała panu Tomaszowi laur w kategorii „osoba, która udaremniła przestępstwo wobec osoby starszej”.

Nagrodę wręczał pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Andrzej Zielonka (na zdjęciu z lewej), przedstawiciel marszałka województwa warmińsko-mazurskiego oraz prezes zarządu Federacji FOSa.

 

podinsp. Anna Kos, KPP w Braniewie

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe