Termomodernizacja ZDP. Nowa kotłownia, stolarka i docieplenie

  • 03.01.2022, 17:51
  • Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie
Termomodernizacja ZDP. Nowa kotłownia, stolarka i docieplenie © Starostwo Powiatowe w Braniewie
BRANIEWO. Trwają prace remontowe budynku Zarządu Dróg Powiatowych w Braniewie. Z postępem prac zapoznali się starosta braniewski Karol Motyka i wicestarosta Mirosław Kudliński.

Dyrektor ZDP Wojciech Skiba zaprezentował zakres planowej termomodernizacji. W budynku zamontowano nową kotłownię zasilaną gazem ze zbiornika zewnętrznego, wymieniono stolarkę okienną, ściany zostały docieplone, a całość ozdabia logo ZDP w Braniewie.

Obecnie w budynku funkcjonuje nowoczesne i ekologiczne ogrzewanie gazowe. Ogrzewana jest powierzchnia biurowa, a w garażach i warsztatach prowadzone są prace związane z podłączeniem ogrzewania.

W dalszej części zaplanowanych prac do wykonania pozostał demontaż komina starej kotłowni, dokończenie docieplenia ścian i poprawa estetyki terenu i otoczenia budynku.

— Dzięki przeprowadzonej termomodernizacji budynku ZDP zmniejszyła się emisja spalin, poprawiła się estetyka budynku i otoczenia oraz wzrósł komfort pracy pracowników — mówi starosta Karol Motyka.

Prowadzona inwestycja realizowana jest w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach funduszu Powiat Braniewski otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 000 000 zł. Środki własne Powiatu Braniewskiego to 651 000 zł, a całkowity koszt inwestycji to 2 651 000 zł. Zakończenie wszystkich prac przewidziane jest na 2022 rok.

ZOBACZ także: Stawiają na ekologię. Trwa termomodernizacja ZDP

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa Starostwa Powiatowego w Braniewie

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.01.2022, 22:12
Gazem hahaha

Pozostałe