Wisiał do góry nogami na ogrodzeniu

  • 04.12.2021, 19:03 (aktualizacja 04.12.2021, 20:57)
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Wisiał do góry nogami na ogrodzeniu
BRANIEWO. Mogłoby się wydawać, że nic nie może zdziwić i zaskoczyć strażaków w ich codziennej służbie. Ale tak nietypowego zgłoszenia jeszcze nie było...

W piątek (3 grudnia) braniewscy strażacy zostali wezwani do rannego mężczyzny, który nadział się na stalowy element bramki ogrodzeniowej. Około 40-letni mężczyzna, z nieznanych przyczyn, postanowił przejść przez bramkę ogrodzenia jednego z ogródków działkowych przy ul. Wiejskiej w Braniewie. W trakcie wspinania się po metalowej konstrukcji omsknęła mu się noga i nadziała na ostry element.

O całej sytuacji zaalarmował sam poszkodowany, który zadzwonił do operatora numeru alarmowego 112 z miejsca zdarzenia prosząc o pomoc.

Na miejsce skierowano strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz załogę karetki pogotowia. Jako pierwsi rannego mężczyznę odnaleźli strażacy. Wiszący nogami do góry mężczyzna utknął na tyle mocno w ogrodzeniu, że niezbędna była pomoc strażaków. Strażacy zdjęli poszkodowanego z bramki, udzielili pomocy medycznej poprzez zabezpieczenie rany nogi a następnie przetransportowali mężczyznę na noszach do pojazdu zespołu ratownictwa medycznego. Poszkodowany został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Mężczyzna może mówić o ogromnym szczęściu, że zdołał samodzielnie zadzwonić po pomoc na numer alarmowy. Zapadający zmrok oraz pozycją głową w dół, w jakiej wisiał poszkodowany na rannej kończynie w chwili kiedy odnaleźli go strażacy mogły stanowić poważne zagrożenie dla jego zdrowia i życia.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
??
?? 08.12.2021, 12:30
No to pewnie i pijak
peter
peter 04.12.2021, 23:23
chyba złodziej !!!

Pozostałe