Ćwiczeniami w kompanii specjalistycznej żegnają Stara 266

  • 15.11.2021, 15:50
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Ćwiczeniami w kompanii specjalistycznej żegnają Stara 266 © KP PSP w Braniewie
BRANIEWO – GMINA DYWITY. Braniewscy strażacy uczestniczyli w ćwiczeniach ratowniczych „Mosąg 2021”. Ćwiczenia ratownicze z z zakresu działań przeciwpowodziowych zostały przeprowadzone z udziałem sił i środków Kompanii Specjalistycznej „Mazury”.

Rozkazem Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej ćwiczenia, których głównym celem było doskonalenie umiejętności Kompanii Specjalistycznej „Mazury”, zrealizowano na rzece Łynie oraz na terenie gminy Dywity.

Braniewscy strażacy, którzy również wchodzą w skład Kompanii Specjalistycznej „Mazury” uczestniczyli w ćwiczeniach pojazdem specjalnym wężowym wyposażonym w agregat pompowy dużej wydajności. To jedne z ostatnich ćwiczeń z udziałem pojazdu specjalnego SW 2000 na podwoziu samochodu Star 266. Pojazd ten zostanie zastąpiony nowoczesnym samochodem specjalnym, który będzie łączył cechy samochodu wężowego i kwatermistrzowskiego.

Wymiana doświadczeń, działania pododdziału, doskonalenie technik ratowniczych w zakresie działań powodziowych – to tylko część elementów, które poddane zostały kontroli i ocenie przez organizatorów ćwiczeń „Mosąg 2021”.

 

 


Jesienna PROMOCJA na REKLAMĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe