Święto Niepodległości u braniewskich strażaków

  • 12.11.2021, 16:49
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Święto Niepodległości u braniewskich strażaków © KP PSP w Braniewie
BRANIEWO-OLSZTYN. 10 listopada – awanse i odznaczenia. 11 listopada – uroczystość na terenie komendy. Tak braniewscy strażacy świętowali 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

10 listopada w siedzibie Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Niepodległości 11 Listopada. Uroczysta zbiórka zgromadziła awansowanych, odznaczonych i mianowanych no nowe stanowiska służbowe funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa.
W uroczystości uczestniczyli: warmińsko-mazurski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, przedstawiciel Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, naczelnicy i szefowie poszczególnych wydziałów Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, kapelan wojewódzki pożarnictwa, komendanci miejscy i powiatowi PSP z terenu województwa.

Wśród awansowanych i odznaczonych znaleźli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Braniewie. Mł. kpt. Konrad Dzwonkowski został awansowany na stopień kapitana, zaś st. kpt. Andrzej Kaliszuk został odznaczony srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Funkcjonariusze komendy powiatowej PSP otrzymali również awanse w korpusie aspiranckim i podoficerskim.

 
11 listopada – w dniu Narodowego Święta Niepodległości – braniewscy strażacy upamiętnili 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na terenie komendy w Braniewie. Odbyło się tutaj uroczyste podniesienie flagi państwowej z okazji święta.
Z uwagi na obostrzenia wynikające z reżimu sanitarnego uroczystość została ograniczona do strażaków z dwóch zmian służbowych Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Braniewie. Zmiana służby została przeprowadzona pod nadzorem dowódcy JRG kpt. Mieczysława Lisowskiego.
W trakcie uroczystości odczytano list Kierownictwa Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej z okazji Święta Niepodległości.

Braniewscy strażacy uczestniczyli również w uroczystościach patriotycznych zorganizowanych w Lelkowie (10 listopada) oraz w Braniewie (11 listopada).

 

 


Jesienna PROMOCJA na REKLAMĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (25)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe