Jednej pną się mury, pod drugą wylane fundamenty

  • 10.11.2021, 19:03 (aktualizacja 10.11.2021, 19:03)
  • Inf. prasowa UG w Braniewie
Jednej pną się mury, pod drugą wylane fundamenty © Archiwum UG w Braniewie
BRZESZCZYNY, ZGODA. W Gminie Braniewo trwają ważne inwestycje – w trakcie budowy są świetlice wiejskie w Brzeszczynach i Zgodzie.

W ramach zadania, którego celem jest zwiększenie bazy centrów kultury w gminie, Gmina Braniewo otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych niemal 1,5 mln złotych. Dzięki temu dofinansowaniu wybudowane zostaną świetlice wiejskie w Gronówku, Brzeszczynach i Zgodzie.

Na placu budowy pojawił się wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus i prezes Zarządu Spółki Przedsiębiorstwo Eksploatacji i Rozwoju Infrastruktury Gospodarczej Robert Mirkowski.
— Wszelkie roboty przebiegają pomyślnie, codziennie można zauważyć kolejny postęp prac z czego bardzo się cieszę — mówi wójt Jakub Bornus. — Podobnie jak mieszkańcy Brzeszczyn nie mogę doczekać się zakończenia wszystkich niezbędnych prac. Dziękuję gminnej spółce PERiG, a szczególnie panu prezesowi, za doskonałą koordynację tej ważnej inwestycji.

Jeśli chodzi o Zgodę, to zakończył się tam kolejny etap budowy świetlicy. Zalane zostały ławy fundamentowe, które muszą pewien czas odpocząć i dobrze wyschnąć, dzięki czemu będą stanowiły stabilną konstrukcję.
— Nowy obiekt powstaje tuż przy placu zabaw, jego celem jest stworzenie dobrych warunków do animowania imprez integracyjnych i kulturalnych oraz poprawa warunków życia mieszkańców Sołectwa Rusy — mówi wójt Gminy Braniewo.

 

 


Jesienna PROMOCJA na REKLAMĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa UG w Braniewie

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe