Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

BALPN. Kolejna wysoka wygrana lidera

BRANIEWO. Piąta kolejka Braniewskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej przyniosła kolejne wysokie zwycięstwo De Reiger i popis strzelecki Prochny. Tuż za liderem z takim samym punktowym dorobkiem plasują się Słodkie Sny i Mundurowi. Mimo dobrej gry kolejnej porażki doznał Apartament, a Granica tylko zremisowała.

Autor: © BALPN Team

Lider nie dał pograć młodzieży z Benfici Klisino, od początku do końca mając zdecydowaną przewagę i kontrolując przebieg spotkania. Zawodnicy Benfici nie mieli żadnego pomysłu na stworzenie składnej akcji czy też zagrożeniu bramce De Reiger dlatego też wynik 9:0 nie jest żadnym zaskoczeniem.

Nie doszło do rozstrzygnięcia w kolejnym spotkaniu, w którym Granica Zagaje była faworytem w spotkaniu z Jogo Bonito. Zawodnicy z Jogo Bonito niespodziewanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie już w 45. sekundzie i dzielnie odpierali ataki Granicy. W jednym przypadku jeden z ataków przyniósł sukces i osiągnięcie wyniku remisowego 1:1. Mecz był bardzo szybki.

Zdecydowanie więcej działo się w trzecim spotkaniu tej kolejki, w którym doszło do ciekawego i emocjonującego pojedynku Mundurowych z FC 2020, zespołów, które jeszcze w tym sezonie nie przegrały. W 6. minucie drużyna FC przeprowadziła ładną kontrę, po której wyszła na prowadzenie. Podrażniło to stróżów prawa, którzy zaczęli lepiej grać i za sprawą dwóch strzelonych bramek przez Szpakowskiego wyszli na prowadzenie. Końcówka należała do FC 2020, jednakże nie doszło do zmiany wyniku a Mundurowi wygrali 2:1.

Kolejne spotkanie to kolejny mecz walki i ciekawy, stojący na dobrym poziomie, pojedynek Słodkich Snów z Apartamentem. Początek był imponujący w wykonaniu Słodkich Snów, bo już w 40. sekundzie wyszli na prowadzenie po bramce Misiury, po kolejnych 3. minutach było już 2:0 i wydawało się, że będzie to jednostronny pojedynek. Apartament po tych dwóch ciosach obudził się i był już równorzędnym przeciwnikiem, a spotkanie wyrównało się. W drugiej połowie Apartamentowcy strzelili bramkę kontaktową i mecz stał się jeszcze ciekawszy, iskrzyło pod bramką Słodkich Snów, ale bramka nie wpadła i mecz zakończył się przegraną Apartamentu 1:2.

Wysokiej porażki ponownie doznała drużyna Warmii. W spotkaniu z Talent Team tylko początek był wyrównany, później przewagę osiągnął TT, kontrolował sytuację na boisku, stwarzał sytuacje bramkowe i zasłużenie wygrał 6:1.

Pauzowała drużyna Oldboys Braniewo.

Już dzisiaj (we wtorek, 26 października) rozegrana zostanie na orliku „Zatoki” 6. kolejka BALPN. Początek o godzinie 17:00.