Ważny sprawdzian: komora dymowa

  • 21.10.2021, 17:13
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Ważny sprawdzian: komora dymowa © KP PSP w Braniewie
BRANIEWO. Sprawdzian w komorze dymowej był ostatnim zadaniem – przed zaliczeniem egzaminów – jakie czekało na szkolących się nowych strażaków-ochotników. Do testu w komorze dymowej przystąpiło 18 słuchaczy szkolenia podstawowego ratowników OSP.

W Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie odbyły się ćwiczenia w komorze dymowej, w których uczestniczyli strażacy szkolenia podstawowego Ochotniczych Straży Pożarnych.

Udział w teście oraz pozytywne zaliczenie komory są niezbędne, aby przystąpić do egzaminu końcowego szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP. Szkolenie podstawowe strażaków ma przygotować do sprawnego i bezpiecznego wykonywania zadań ratowniczo-gaśniczych, w tym do samodzielnego wykonywania podstawowych czynności w ramach zastępu.

Zrealizowany test w komorze dymowej składał się z próby wysiłkowej oraz przejścia ścieżki treningowej. Jest on przeprowadzany dla każdego uczestnika szkolenia indywidualnie. Przed testem przyszli strażacy zapoznali się z jego przebiegiem oraz zasadami BHP. Próba wysiłkowa oraz zaliczenie ścieżki treningowej realizowane jest w ubraniu specjalnym, hełmie, rękawicach specjalistycznych oraz obuwiu strażackim specjalnym. Strażak wyposażony jest w aparat powietrzny.

Realizowane w komendzie powiatowej PSP szkolenie odbywało się jednoetapowo i zakończone zostało egzaminem pisemnym i praktycznym w siedzibie braniewskiej komendy.

 

 

 


Jesienna PROMOCJA na REKLAMĘ
w Nowinach Północnych!

WIĘCEJ:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (14)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe