Dzień Ziemniaka. Była rywalizacja, była degustacja

  • 08.10.2021, 15:57 (aktualizacja 08.10.2021, 15:59)
  • Inf. prasowa UG w Braniewie
Dzień Ziemniaka. Była rywalizacja, była degustacja © Archiwum UG w Braniewie
ŻELAZNA GÓRA. Dobra współpraca pomiędzy Urzędem Gminy Braniewo a Kołem Gospodyń Wiejskich „Warmianki” z Żelaznej Góry zaowocowała organizacją wspaniałego festynu – Dnia Ziemniaka, który odbył się na terenie Świetlicy Wiejskiej w Żelaznej Górze.

Jednym z ważnych punktów programu były Igrzyska Sołeckie o Puchar Wójta Gminy Braniewo Jakuba Bornusa oraz Przewodniczącego Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w powiecie braniewskim Jerzego Salitry.

Do rywalizacji stanęło 10. sołectw, które zacięcie rywalizowały ze sobą, aby zdobyć największą liczbę punktów i stanąć na podium.

WYNIKI RYWALIZACJI:
1. Sołectwo Bobrowiec,
2. Sołectwo Lipowina,
3. Sołectwo Świętochowo,
4. Sołectwo Gronówko,
5. Sołectwo Gronowo,
6. Sołectwo Grzechotki,
Wyróżnienia za udział otrzymały: Sołectwo Rusy, Krasnolipie, Żelazna Góra i Szyleny.

W trakcie Dnia Ziemniaka nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Dzieci korzystały z dmuchanego placu zabaw i urządzeń zabawowych. Koła Gospodyń Wiejskich z Żelaznej Góry, Gronowa, Rus i Podleśnego, a także Sołectwo Krasnolipie i Świętochowo, przygotowały dla wszystkich jedzenie. Była taneczna zabawa oraz „wisienka na torcie” – występ stand-upper'a Arkadiusza „Jaksy” Jakszewicza.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Jerzy Salitra – przewodniczący Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w powiecie braniewskim, Edward Pietrulewicz – dyrektor Biura Regionalnego w Elblągu, Mirosław Kudliński – wicestarosta Powiatu Braniewskiego, Stanisław Żołędziewski – przewodniczący Rady Gminy Braniewo, Anna Kowalczyk – dyrektor Braniewskiego Centrum Kultury, radni i sołtysi.

— Organizacja takich inicjatyw bardzo cieszy — mówi wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus. — Szczególnie jak możemy zrobić to wspólnie z osobami, które mają olbrzymi zapał i masę energii – mowa tu oczywiście o KGW „Warmianki” z Żelaznej Góry, które stanęły na wysokości zadania i stworzyły piękny klimat tegorocznego Dnia Ziemniaka. Bardzo Wam dziękujemy! Niebawem zbliża się kolejne ważne wydarzenie w naszej gminie – 16 października odbędzie się Bal Kół Gospodyń Wiejskich. Szczegóły niebawem.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa UG w Braniewie

Zdjęcia (60)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe