Ćwiczyli z nurkami ze specjalistycznej grupy

  • 08.10.2021, 15:41 (aktualizacja 08.10.2021, 15:42)
  • Inf. prasowa KP PSP w Braniewie
Ćwiczyli z nurkami ze specjalistycznej grupy © KP PSP w Braniewie
BRANIEWO. Pod koniec września strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej z Elbląga przeprowadzili wspólne ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego.

Głównym celem ćwiczeń było przede wszystkim praktyczne sprawdzenie wypracowanej taktyki organizacji działań prac podwodnych na rzekach szybkopłynących. Dogodnym miejscem do ćwiczeń ratowników wchodzących w skład SGRWN Elbląg była rzeka Pasłęka, której prędkość nurtu jest zmienna i często dynamiczna. Specyfikacja wód płynących znacznie różni się od wód stojących, tym bardziej podejmowane działania przez ratowników wymagają odpowiedniej konfiguracji sprzętowej i taktyki.

Ćwiczenia składały się z dwóch części: teoretycznej, podczas której braniewscy i elbląscy strażacy PSP omówili zasady współpracy na miejscu zdarzenia oraz praktycznej, w trakcie której ćwiczono techniki pracy podwodnej.

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego, działająca przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, uczestniczy najczęściej w działaniach na obszarze powiatu braniewskiego w przypadku utonięć i innych zdarzeń na wodach. Ćwiczenia, w których wykorzystana została również jednostka pływająca, realizowano na fragmencie koryta rzeki Pasłęki, w bezpośrednim sąsiedztwie braniewskiej komendy PSP.

 

 


ZAREKLAMUJ  SIĘ
w Nowinach Północnych!

KONTAKT:
Mail: [email protected]
Tel.: 501 08 02 96

 

 

 

 

 

  


 

Inf. prasowa KP PSP w Braniewie

Zdjęcia (11)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe