Zmarł dyrektor Piotr Danielewicz

  • 06.10.2021, 11:17 (aktualizacja 06.10.2021, 15:14)
  • Wojciech Andrearczyk
Zmarł dyrektor Piotr Danielewicz
BRANIEWO. Dzisiaj dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci Piotra Danielewicza, wieloletniego dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie.

Historia zawodowego życia dyrektora ZSB to jednocześnie historia szkoły, którą kierował. Placówce tej – jako dyrektor – poświęcił ostatnie 30 lat swojego życia.

Piotr Danielewicz miał 64 lata. W ostatnich latach ciężko chorował. Zmarł 6 października 2021 roku.

 

Żegnaj, Dyrektorze!
Pięć lat mojego młodego życia ściśle wiązało się z panem Piotrem Danielewiczem. Ja byłem uczniem technikum budowlanego, on moim dyrektorem i nauczycielem zawodowego przedmiotu. Jakim był dyrektorem i nauczycielem? Jakim był człowiekiem? Pamiętam, że zawsze znalazł czas, żeby z uczniami porozmawiać, pożartować, czy wspólnie z nimi pojechać na wycieczkę. Potrafił też skarcić – młodzież "budowlanki" w tamtych latach nie należała do najgrzeczniejszej...
W późniejszym okresie, gdy pracowałem już jako dziennikarz, spotykałem się z panem Dyrektorem zwykle wtedy, gdy zarządzana przez niego szkoła przechodziła kolejne zmiany lub gdy jego nauczyciele i uczniowie odnosili sukcesy. Zawsze był z tego dumny – ze szkoły, jej nauczycieli i uczniów.
Żył szkołą, żył pracą. Może aż za bardzo...
Bliskim pana Dyrektora składam serdeczne wyrazy współczucia.

Wojciech Andrearczyk, wydawca Portalu Braniewo

 


 Wojciech Andrearczyk

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Braniewo z siedzibą w Braniewie, który jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ab
ab 12.10.2021, 18:03
Nauka w ZSB to była czysta przyjemność głównie dzięki staraniom takich ludzi jak dyrektor
Ilona
Ilona 06.10.2021, 17:12
Wspaniały Kolega, Człowiek i Dyrektor. Szkole, którą kierował poświęcił ostatnie 30 lat swojego życia... Śmierć, jak zawsze przyszła za wcześnie. Odebrała nam Człowieka o wielkim sercu, pełnego dobroci i poczucia humoru. Spoczywaj w pokoju Piotrze. 😢 R.I.P. Szczere wyrazy współczucia dla Rodziny i całej społeczności szkolnej.
uczennica
uczennica 06.10.2021, 15:35
Nie zasługiwał na taki los, nic i nikt go nie zastąpi, będziemy go wspominać najlepiej jak można, bo taki właśnie był- najlepszy.
uczeń
uczeń 06.10.2021, 15:13
Jest nam bardzo przykro, najlepszy dyrektor zawsze usmiechnięty co myślał to powiedział i takiego go zapamiętamy.
D.D
D.D 06.10.2021, 13:20
Szczery, pomocny człowiek, szanowany dyrektor, takiego go zapamiętam. Wyrazy współczucia dla rodziny i wszystkich bliskich zmarłego.

Pozostałe